bicicleta statica

bicicleta statica | Autor: capra cu trei iezi

Link direct la acest mesaj

de care?
va rog, fetele care aveti in dotare asa ceva, dati-mi si mie un sfat, deoarece vreau sa-mi cumpar si eu din motive de. sau ce mai aveti voi in dotare cu care
kilogramele.


capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu am!D'aia care arata cati km ai facut,cu ce viteza cate calorii ai cnsumat!Am facut la inceput cu sustinere,nu am slabit un gram,acum zace pe post de cuier!ma ameninta barbatu ca o arunca pe linia de tamvai!Daca poti da-ti cu lotiune anticelulitica,infasoara-te in folie de plactic,pune un trening pe tine si fa kilometrii.Cel putin juma de ora,efort sustinut!Cred ca asa se vede daca te tii!Daca nu tie lene,cum mi-e mie....
Bafta!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu am bicicleta eliptica...bine , mai mult e stepper , dar ma rog.
E superbuna , lucreaza si abdomenul si talia si lombar si fund (manere mobile).
fac maine poza.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

eu am d-aia normala, statica. Am slabit asta vara si cu ajutorul ei. Numai cu ea nu faci mare lucru. Eu am tinut si o dieta lejera, ca sunt mare mancacioasa, am facut si 20 de minute de winsor pilates si dupa ce terminam programul asta de 20 de minute ma mai suiam pe bicla 30-40 de minute. Depinde cat ma mai tineau puterile. Am slabit frumos, zic eu: 6 kg in 2 luni, fara un efort foarte mare. Secretul este sa nu lasi mai mult de o zi sa treaca fara sa faci miscare.
Apoi am ramas gravi si m-au luat greturile ca aveam planuri mari cu bicla mea si pe timpul sarcinii. Dupa ce mi-au trecut greturile m-au luat contractiile asa ca...
Insa abia astept s-o sterg de praf de la vara incepand, cum mi se vindeca epiziotomia ma sui pe ea
Daca te hotarasti, sa-ti iei magnetica nu mecanica. Cea mecanica e actionata de o banda textila care dupa ce se uzeaza nu mai meirta inlocuita. Zice-se ca cele magnetice au viata lunga. Asa am auzit/citit si eu si magnetica mi-am luat.

Faza cu 30 de minute minim e in felul urmator: in primele min. 20 de minute de efort sustinut consumi ceea ce ai mancat la ultima masa. Abia dupa acest prag, care la unele persoane e de 20 de minute, la altele mai lung, organismul incepe sa arda grasimi din depozitele facute. De-aia e mai indicat sa faci minim 20-30 de minute la o intensitate pe care o poti duce, eventual crescuta in timp pe masura ce capeti rezistenta, decat 10 minute de efort mult prea mare.
Oricum incercati si sa va documentati despre ce anume si la ce interval de timp dupa miscare puteti manca. Pentru procesul de ardere continua si dupa ce se termina sedinta.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Androix cum stiu care-i magnetica si care-i mecanica?

*******************************************************
Nu-i nimeni drac si nimeni sfant...credinta-i val ,iubirea vant si viata fum...

- Giulianna -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai tre sa scrie la specificatii tehnice, detalii, nu stiu cum sa le numesc. La alea magnetice scrie clar ca sunt cu franare magnetica, la alelalte nu scrie nik Daca exista posibilitatea sa le vedeti si desfacute la unele se vede cu okiul liber banda aia textila de care vorbesc.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Si eu sunt posesoare de bicicleta magnetica. Ea e ff buna insa pe mine acum nu prea ma lasa fi-miu sa o calaresc, vrea sa se urce si el. Plus ca nici nu ma mai atrage in mod deosebit, pe mine ma stimuleaza mai mult programele video. Dar e buna, daca te tii de ea. Eu am facut in primele luni vreo 60 km cu ea, apoi mi-a rupt copilul castile de la radio (bicicleta are si radio incorporat) si mi-am cam pierdut interesul pentru ea. Ma mai urc pe ea cand imi aduc aminte.
Si subscriu la tot ce a zis Androix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Pe mine nu m-a prea ajutat bicicleta din cauza genunchilor. Nici cu eliptica nu m-am impacat prea bine din aceleasi motive. Si nu am cine stie ce probleme la genunchi, doar ca atunci cand pedalam aveam impresia ca imi scrasnesc incheieturile, ceea ce imi crea un discomfort teribil.
Cel mai bine m-am impacat cu banda de alergare mecanica, am dat jos kg intr-o veselie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Si inca ceva, cele magnetice sunt mai scumpe decat cele mecanice, dar pe langa minunea aia care se uzeaza si tb schimbata, cum a zis Androix, astea magnetice sunt si mai silentioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Acasa am avut bicicleta magnetica (care e si mai durabila dupa spusele unuora)aici am eliptica de care va spune XIO si cea din urma mi se pare mult mai eficienta . Nu neaparat la slabit ci la tonifierea muschilor si la disparitia celulitei . Poate e mai eficienta si ca o folosesc mai mult ca pe cea din ro . Eu sunt multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Alintaroma, pai si alea eliptice tot in magnetice si mecanice se impart. Si poate ai dreptate, d-aia faceam eu si winsor pilates inainte ca "lucram" in ghilimele pentru ca e cam mult spus, solicitam mai degraba, cam toti muschii, in programelul ala de 20 de minute, e genial.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput