Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Cum däm burta jos dupa nastere??

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Gabriela19
Gabriela19
membru incepator

Germany
Nürnberg

167 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 18/04/2007 :  18:43:05 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Gabriela19 un Mesaj Privat

Cum däm burta jos dupa nastere??

Cum dam burta jos dupa nastere??

Nu stiu daca sa mai vorbit despre acest subiect dar va rog sa-imi spune-ti cum se procedeaza, o prietena de a mea a ramas cu o barta mare dupa nastere.
Exista vreo burtiera care sa tina burta, sau sa-o traga??
Va rog daca stiti ceva impotriva aceastei mici-mari probleme sa-imi scrie-ti.
VA MULTUMESC
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Sheannamp on 18/04/2007 20:50:25

claujro
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 18/04/2007 :  18:45:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat
Nu exista retete. Burtiera, abdomene, regim, sport...fiecare stie mai bine ce i se potriveste.

Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
anky
anky
Mind, body & soul

Donator desprecopii.com
 Netherlands, somewhere anywhere
3679 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/04/2007 :  22:21:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
quote:
Initial creeata de Gabriela19

Cum dam burta jos dupa nastere??

Nu stiu daca sa mai vorbit despre acest subiect dar va rog sa-imi spune-ti cum se procedeaza, o prietena de a mea a ramas cu o barta mare dupa nastere.
Exista vreo burtiera care sa tina burta, sau sa-o traga??
Va rog daca stiti ceva impotriva aceastei mici-mari probleme sa-imi scrie-ti.
VA MULTUMESC

Hohoh...muuulte abdomene si regim alimentar sanatos.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Grate
Grate
membru incepator

USA, Philadelphia
341 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/04/2007 :  22:37:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Grate un Mesaj Privat
Gabriela,
nu te alarma, burta se poate sigur da jos, chiar poti arata mai bine decat inainte de sarcina, daca incerci toate metodele posibile(exepting chirurgia plastica) asha cum a zis claujro, prin sport, dieta si muuulta vointza.

Sportul se poate rezuma la plimbat 1 ora pe zi, abdomene 2 ori pe saptamana.

Dieta tot simpla e. Mancat din 2 in 2 ore(de te saturi de mancat)dar atentie,cat mai putin si cat mai divers plus fructe cand vrei si de care vrei. Multe lichide: apa, ceai, suc de roshii de casa, suc de fructe de casa.

Pe mine m-a ajutat si masajul de burta. Ma culcam pe spate cu picioarele semiindoite si imi presam burta cu mainile. Apoi exercitiile de respiratie fac mult. Tras aer in piept, numeri pina la 10, expirat lung, apoi iar de inca 9 ori.

Eu port acum inel de buric si nu purtasem inainte de sarcina, asha ca ai incredere, daca vrei, poti cu siguranta.

Si ce e cel mai important e sa nu te stresezi prea mult, tot ce trebuie sa faci e sa te tii de un program planuit cu cap. Burta se da jos in cel putin 9 luni de zile.

Succes!!!!

Editat de - Grate on 18/04/2007 22:39:19
Mindy
Mindy
membru matur

USA,
1852 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 19/04/2007 :  07:49:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mindy un Mesaj Privat
A nascut demult prietena ta?
Si eu lucrez acum la dat jos din burtica. Am nascut de curind (de 3 luni) si acum vreau sa o extermin. Jos cu burtile!!
Inainte de sarcina eram invidiata pt abdomenul meu plat. In timpul sarcinii am pus pe mine 25 kgs (asta cam prin sapt 38 ca pe urma refuzam sa ma mai cintaresc

Tin minte cind am venit de la spital la doua zile dupa ce nascusem aratam ca si cind as mai fi avut un bb acolo.
Daca a nascut f recent e bine sa se lege cu o burtiera elastica - ajuta mult.
Mama mea imediat dupa ce am nascut, unul din primele stafuri a fost sa imi leg neaparat burta cu ceva. Ma bucur ca am ascultat-o, a dat rezultate!
Am strins burta in acea burtiera cam o saptamina, inclusiv noaptea. Burta s-a retras frumos fara sa atirne deloc. Ce a fost mai mult s-a dus, acum mai am de dat jos ceva strat de grasime ca sa subtiez talia. (vreo 5 kile cit mai am de dat jos in total).

Trebuie sa existe in comert in Ro ceva burtiere bune cred ca Jolidon/ Argos produc. De aici mi-am luat de la mag de gravi pt sustinut burta in lunile avansate de sarcina si m-am legat cu ea si dupa nastere.
asta e ce am folosit dar dupa nastere dar invers pusa adica cu partea lata in fata:
http://www.lovemytummy.com/info/product18.htm

Si bineinteles ca ajuta:- sala , mers pe jos la impins caruciorul, abdomene cit cuprinde daca are timp si energie.
Succes!

Roxali
membru senior

Italy, de la Bucuresti in Arezzo
3031 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 19/04/2007 :  22:14:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRoxali Adauga semn de carte la raspuns Trimite Roxali un Mesaj Privat
Si eu am pus cu primul bb 26, dar dupa ce am nascut am pierdut mai mult de jumatate....si dupa nopti nedormite si zile zbuciumate am dat aproape tot

Ali
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com