Nu ma lasati sa adorm!

Nu ma lasati sa adorm! | Autor: Pet

Link direct la acest mesaj

Stiu ca nu mai e nimeni care-si coace cozonacii la ora asta dar ma gandeam ca poate cineva ar putea sa-mi tina companie pana cand se fac ai mei. Mi-as pune un film dar simt ca daca ating canapeua adorm! Ma cam plictisesc si nu stiu de ce sa ma apuc pentru inca o ora (circa). Daca aveti insomnii si vreo idee... Mi-e tare frica ca o sa adorm cu cozonacii la cuptooooor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Ca sa-mi continui monologul...mi s-a infiripat deja ideea de a ma aseza mai comod pe canapea. Dar stiu! Stiu ca nu trebuie sa ma misc din fata computerului ca altfel mi-s...arsa. Mai rascolesc forumul pe ici pe colo. Pentru cei 2 sau 3 membri online...voi cum de bantuiti pe aici la ora asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

P.S. In sfarsit miroase si la mine a cozonac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Pet

P.S. In sfarsit miroase si la mine a cozonac!



Mai esti? Ca acum am intrat si eu, dupa ce am terminat bucatareala. Dar probabil ca tu deja dormi somn dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

si cozonacii cum au iesit? pufosi ,gustosi?
eu nu am incercat sa fac niciodata,da' sora-mea e mare maestra. merg astazi la ai mei sa dau iama prin ei.

edit: nah,ca am facut si versuri!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Cozonacii mei au meritat oboseala. Azi dimineata copilasii au mancat cozonac cu lapte iar eu sunt foarte multumita ca am reusit sa-i fac.
Hristos a inviat! Si nu mancati prea mult azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Adevarat a inviat!

PS: ..toata admiratia Pet pt cozonaci si pt orele la care ii coci! Io n-am facut niciodata cozonaci si mi-am jurat in barba ca nici n-o sa fac, d-asta sunt atat de siderata cand aud de atata abnegatie la "operatiunea cozonacii"!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

De doua zile asteptam si noi o bucata de cozonac ..... ce chestie – ne faci pofta si apoi crezi ca scapi ?

DARAEL
Fericit Non-Stop
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">27 grame de Sanatate pura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Mai oameni buni, ma gandisem eu sa fac vreo poza dar credeti-ma: mai rau va faceam! Tocmai mi-am luat micul dejun cu ultimele 2 felii si de maine sunt la dieta!
Daniella, nici eu nu ma vedeam vreodata sa fac cozonacii noaptea dar uite ca am avut alte prioritati in zilele dinaintea pastelui si m-am gandit ca trebuie sa fac tot posibilul sa avem cozonac si oua rosii astfel incat copii nostrii sa simta un pic atmosfera de sarbatoare.
Nu am inteles de unde a plecat juramantul tau... Ce "tragedie" te-a facut sa ajungi la o asemenea decizie care o sa afecteze pe veci familia ta?

Mergi la inceput