Balet

Balet | Autor: ankalaura

Link direct la acest mesaj

Fetita mea vrea la balet. Are 3 ani jumate. Problema e ca am nevoie de o locatie care sa ne fie aproape - Floreasca, Obor,... - si daca ati avea cateva sugestii, m-ar ajuta mult.
Multumesc anticipat

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Fetita mea face balet de la sfarsitul lui noiembrie,la EDUCA.E o scoala particulara de balet,pe Chiriac Bidoianu(intersectia Calea Mosilor cu Dacia).Eu una sunt foarte multumita iar fetita mea o indrageste forte mult pe d-na profesoara.

laura si ariana(20-o2-2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

De la ce varsta pot incepe ?Fetita mea are 2.4 ani...momentan nu cred ca este pregatita pt asa ceva ...De pe la 3 ani este ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Multumesc, Ada o sa caut si eu aceasta scoala pe net. Daca nu gasesc informatii, te voi apela pe privat sa imi dai un nr de tel sau programul.
Babisa - La 2,4 ani copila nu este mica, doar ca ar fi bine sa o vada o profesoara de balet. Fie-mea a facut la gradinita anul trecut (abia implinise 2 ani). La inceput, profesoara (balerina de profesie) a spus ca nu se poate incurca cu un copil asa mic. Ca la varsta respectiva copilul este prea mic pentru a asculta, pentru a urma comenzile, pentru a-si coordona miscarile. Fi-mea si inca vreo 2 copilite i-au dovedit contrariul, pentru ca isi doreau tare mult sa fie "printese".
Asa ca a facut ceva balet, dar apoi am schimbat gradinita...
Scoala de care vorbeste Ada imi este chiar la indemana.... Multumesc inca o data


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Fetelor,in general se primesc copii de la varsta de 4ani,dar se primesc si copii mai mici(dupa 3ani jumatate).La 2,4ani este prea mica fetita.O lectie dureaza 90min.si implica un efort destul de mare.

laura si ariana(20-o2-2003)

Mergi la inceput