aparat anti-tantari cu ultrasunete

aparat anti-tantari cu ultrasunete | Autor: vbartan

Link direct la acest mesaj

A folosit cineva asa ceva? Ma intereseaza daca este eficient. Vreau sa achizitionez si eu unul. Pana acum am folosit pastile sau rezervele acelea lichide, dar de cand cu bebe parca nu mai am curajul sa le folosesc si m-i se pare mai sigur un aparat cu ultrasunete. Poate impartasiti cu mine experienta voastra. Multumesc!

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Am preferat plasele la geam.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Multumesc. Si eu am plase la geam dar pe la noi sunt foarte multi si intra si de pe casa scarii si prin baie mai intra. Asa ca tot m-ar interesa aparatul respectiv.

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina30tg spune:

Am luat anul trecut unul de la Chicco si nu s-a simtit nici un efect. Tantarii erau la fel de veseli ca si mai inainte! Eu zic sa ramai la plasa!

Corina, mama lui Mihai-Alexandru
http://new.photos.yahoo.com/corina30tg/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Si eu stiam ca aparatele cu ultrasunete n-au niciun efect.Cunosc persoane care folosesc pastilele contra tantarilor in prezenta copiilor fara sa fie nocive.Pentru perioadele cand stati afara iti recomand cu caldura Autan stick.


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am mai scris la vreo 2-3 subiecte, pe care nu le gasesc acuma. Avem si noi unul primit, de la Chicco. Cand l-am pus in fuctiune pe mine au continuat sa ma intepe, in schimb pe fiica mea, nu. Poate e facut special pentru copii
Eu zic, ca plasele la gemauri sunt cele mai bune, schimba-le cu ochiuri mai mici. Poti lasa cele cu pastile cand nu sunteti acasa, si apoi aerisesti.


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Multumesc fetelor. Cred ca nu voi mai achizitiona aparatul respectiv. Voi ramane la aparatul cu rezerva lichida. In 2-3 luni ne mutam si sper ca acolo sa nu fie asa de multi.
Numai bine va doresc.

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Exista si niste lampi speciale "gen ultraviolete" care ii atrag si omoara.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Joxy, si ai idee unde as putea gasi asa ceva? Multumesc!

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Finlanda e plina de tantari din cauza miilor de lacuri si nu numai.Daca ati vedea ce multi tantari mari ca armasarii dantuiesc chiar si prin paduri in timpul noptilor albe!
Toata lumea isi da cu un spray numit OFF , exista special si pentru copii.La bebelusii care dorm afara vara avem plase speciale de acoperit carucioarele.

Acasa folosesc plasa la fereste si daca imi intra doar citiva prin sistemul de ventilare, mai intai ies la vinatoare personal.Daca sint multi si stam in gradina tot OFF ne ajuta.Anul trecut am primit cadou de la socrii o lampa gen "ultravioleta" si a fost buna.

Sotul meu zice ca armasarii astia finlandezi nu ar reactiona la ultrasunete si ca este o metoda al carui succes depinde de tipul tintarului.

Sabina
mamica lui Joel si a Nonei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Aparatele alea cu ultraviolete ii prajesc doar pe cei mai curiosi, ceilalti au treba cu ciupitul nu cu lumina :). Serios, am stat undeva si am vazut una in functiune. Omora multi, dar si mai multi ramineau veseli si nehaliti. Dupa parerea mea plasa ramine cea mai buna, restul sint bani aruncati.

Mergi la inceput