PETE ROSII PE CORP

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Liana si mai e ceva:ne-a zis sa tinem si regim pana ne trec bubitele:carnea fiarta separat de supa,fara ou,smantana,cartof,iar laptele sa fie de 1,8%grasime.Bineinteles si fara ciocolata sau alte nenorociri(crenwursti,cacao,branza topita).Acum dupa o luna am intrat pe normal cu alimenatia,dar bubitele sa stii ca trec foarte greu,mai ales daca isi rupe cojitele.Inca mai are semne pe picioruse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

Noi am fost la dermato cand am avut asemenea probl,initial si noi am crezut ca e rubeola,am fost la spitalul de boli infectioase i-au facut ceva analize,l-au vazut dr de acolo si au zis ca nu e rubeola.La dermato dr a zis ca e o alergie si ne-a dat zyrtec-5 pic pe zi,10 zile si o crema locoid.Acum i-au trecut dupa tratament,speram sa numai apara.Multa sanatate!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Gata, acum pe langa Aerius ni s-a recomandat alcoolul iodat, vitamina C, bephanten si pudra mentolata..ramane de vazut ce rezultate dau..

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Buna mamicilor!! La noi au aparut niste punctisoare rosii mici de tot sub piele pe fatzuca .....eu zic ca au apaprut de la caciulitza pentru ca are pe urechiuse pe gatut si un pik pe frunte. se observa destul de greu de la distanta dat ele sunt acolo si am inceput sa imi fac griji . in perioada asta bebe are si febra ...inca nu stim de ce face ...cu toate ca am fost la pediatra si a zisc ca ar fi un pik de rosu in gat. Dupa febra 39 de aseara amobservat cateva punce din acelea si pa piept....Se poate sa fie de la caldura? S-a sonfruntat cineva cu asa ceva? oricum maine mergem la control si intrebam dar pana atunci as vrea sa mai stiu niste pareri.

Multumim mult !! Pupicei

Mergi la inceput