Ce aduce iepurasul?

Ce aduce iepurasul? | Autor: crisseis

Link direct la acest mesaj

Fetelor, se apropie Pastele, trebuie sa soseasca si iepuLa ce va orientati pentru copii vostri? Ce fel de jucarii(daca va ganditi si la asta).
Eu am gasit deja pt baiatul meu (9 ani)un dar(vreau sa-l initiez in pasiunea pentru filatelie, i-am cumparat clasor si timbre..ca le va primi si pe ale mele, vechii, pastrate). Dar pentru motzata mea de 6 ani..nu stiu la ce sa ma opresc.
Papusi..margele...set cosmetic pentru fetite... dati-mi un sfat , va rog, cele care aveti motzate de varsta apropiata.
I-as cumpara ceva pentru cusut cu acul, cu fire de lana colorata, andrele, nu stiu...caut ceva care sa fie si util, nu doar papusi.
Aveti vreo idee?
In plus-astept pareri si in privinta baietilor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

un iepurash :)))
la noi a venit deja Iepurashul de acum 2 sapt, cu un chinchilla

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danig spune:

Lui Rares iepurasul ii va aduce o bicicleta noua, pentru ca, cea veche s-a defectat si a cam ramas mica. Daca e cuminte, va plusa cu o racheta de tenis, pentru ca are doar una si isi doreste doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

o trotineta

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ai putea sa ii cumperi o carte de povesti, o papusica cu garderoba, trusa medicala sau din aia cu micrioscop. Eu ti-am scris ce vroiam eu cand eram mica -acuma probabil au jucariile astea de la 2 ani
Cand merg prin hypermarketuri vad multe jucarii pentru cand va fi Petra mai mare, dar numai la fata locului stiu ce si cum. da si tu o raita prin ele si vezi acolo.
Succes

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Lista lui Calinutz ptr. iepuras este enorma, cred ca ar trebui sa vina mai degraba ursul. Totusi se va opri la o bicicleta mai mare si un set de pompieri.
Dar mai vine si iepurasul bunica, bunic, matusa si etc.
Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Role. Stefan ar vrea role. Insa daca il iau repede, ar vrea inca un tractor... tractoarele sunt pasiunea lui, are vreo 10 :). Plus personajele din Cars...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by Maadi

Lista lui Calinutz ptr. iepuras este enorma, cred ca ar trebui sa vina mai degraba ursul. Totusi se va opri la o bicicleta mai mare si un set de pompieri.
Dar mai vine si iepurasul bunica, bunic, matusa si etc.
Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)



Despre ce set de pompieri vorbesti? ...Si al meu vrea sa fie pompier! Am gasit o masina de pompieri destul de mare, dar la 175 lei mi se pare muuuult prea scumpa si un set din piese lego, la 120 lei si tot mi se pare destul de piperat pretul, pt ceea ce ofera jocul.
Daca mai vedeti ceva legat de pompieri, la magazinele mari (sa gasim si la Cta), va rog sa-mi spuneti si mie!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

ce ar putea sa-i aduca iepurasul la 10 luni, o papusa sau o carte cu povesti

Arta este lunga, viata este scurta
Mamica de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am luat deja de cateva luni jucarii pe care le-am ascuns in sifonier pentru Ziua Iepurasului.
Dar sigur voi mai lua ca nu ma abtin.

Pana acuma are duoa papusi una mare si una mijlocie, un patut de papusi, o albinuta tot sub forma de papusica si un iepuras umplut cu bomboane.

Deobicei, cumpar, dar nu-i dau totul imediat, asa ca mai am si pentru ocazii speciale.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by cristina22

o trotineta

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)



Tot o trotineta, si tot 4 ani si ceva avem.



Mergi la inceput