cele mai minunate clipe petrecute cu bb nostri

cele mai minunate clipe petrecute cu bb nostri | Autor: anamea

Link direct la acest mesaj

A avea copiieste cea mai mare avere pe care o poti avea pe lumea asta.
Ei iti dau cele mai mari bucurii si satisfactii pe care nici un alt lucru sau imprejurare nu o pot da.

Cu toate ca am stenoza pulmonara si ca toti medicii mi-au recomandat sa nu fac copii eu mi-am luat inima in dinti si am hotarit sa fac un copil. Cind am aflat ca sunt insarcinata am fost cea mai fericita fiinta din lume.
Din cauza bolii, am mers la control din doua in doua sapt, medicul la care am fost inscrisa nu spune sexul copilului. In luna a 7-a m-am hotarit sa merg la alt medic sa vad ce am. "Doctorul". mi-a spus ca vede 4 miini, 4 picioare, 2 inimi si............. un singur cap, va dati seama prin ce am trecut. Mi-am zis in sinea mea ca nu e adevarat, si cu multa rugaciune am putut trece mai departe si in final a venit ziua mult asteptata. Ne-am dus la spital duminica 4 iunie 2006 in jurul orei 5 dimineata si la ora 10 fix a venit pe lume Ana-Maria, puiul meu drag, care imi seamana leit, parca am facut-o singura.
Nu pot descrie ce am simtit cind am tinut-o prima data in brate si ceea ce simt acum.
Fiecare clipa petrecuta alaturi de ea este minunata, atunci cind sunt suparata sau trista ma uit la ingerul meu si toate se duc.



dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

am deschis acest subiect pentru a povestii cele mai minunate clipe petrecute alaturi de bb vostrii

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Draga Anamea, ma bucur ca ai un copilas care iti umple viata si esti fericita. De asemenea, imi pare bine ca sarcina s-a finalizat cu un bebe sanatos, asta inseamna ca rugaciunile ti-au fost ascultate. Va doresc multa sanatate tie si bebelinei tale si sa va bucurati in fiecare zi de clipele petrecute impreuna !

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by anamea
am deschis acest subiect pentru a povestii cele mai minunate clipe petrecute alaturi de bb vostrii


Fiecare clipa petrecuta cu baietelul meu este minunata si nu as putea spune care a fost "cea mai cea". Chiar azi vorbeam cu o veche prietena (cu care am o neintelegere) si ii spuneam ca indiferent de ce rezerva viitorul relatia mea cu fiul meu si iubirea mea ptr el nu va fi afectata de nimic. Iubirea unui parinte ptr copil are un loc special in suflet, are o parte din inima care nu se amesteca cu sentimentele ptr altcineva sau altceva.
Dana, felicitari ptr fetita ta, sa fie sanatoasa si cuminte, sa te bucuri de ea, si sa aveti multe momente fericite!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dana,te felicit si eu pentru curajul tau de a aduce pe lume un copilas,in ciuda sfaturilor date de medici si va doresc sa creasca mare,sanatoasa si sa va aduca numai bucurii....Un pupic dulce tizei mele!

Cat despre clipele minunate alaturi de copiii mei(eu ii alint ucigasii mei de neuroni parintesti),exceptand momentele de criza,cand ne mai certam si noi-adica eu pe ei-restul e tot un lapte si-o miere...si situandu-ma si in cealalta extrema,pot spune ca in ciuda laptelui si a mierii,viata alaturi de copiii mei este o adevarata provocare,o mare aventura,in continua miscare si schimbare.Invat din mers alaturi de ei noutatile vietii cotidiene,ma conectez la stirile venite din partea lor cu maxima atentie,incerc sa tin pasul cu ei,cu viteza lor de asimilare a stirilor,vestilor si noutatilor....vreau sa fiu in ritmul lor de viata.Si,inainte de toate astea,toti trei suntem prieteni...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput