Ulei de peste

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

a am gasit un subiect pe aceiasi tema

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115563

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mersi Helenutza, dar tot nu am gasit solutii pentru administrare .

Nana, eu am tot cautat pe net cat ulei se administreaza. Pediatra mi-a zis o lingurita, pe cutie scrie 5 ml iar o alta cunostinta dadea 10 pic. Eram in ceata total dar am aflat asa: sub un an se da 10 pic, dupa 5 ml sau o lingurita, iar peste 5 sau 7 ani( ca nu mai stiu exact) 10 ml.

O sa incerc direct din lingurita dar la cat e de rau nu cred ca o sa il inghita. Bine macar ca il accepta in mancarica.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Acizii grasi Omega 3 au o importanta deosebita, atat pentru copil ( inca din stadiu intrauterin) cat si pentru adult.
Atentie mare ca nu orice produs este eficient.

Noi folosim acest produs, este unic: http://www.fastnews.ro/detalii_anunt_1835_salmon_oil_plus.htm

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC


www.tratamente-nutritie.ro/" target="_blank">Pentru sanatatea ta

www.muntelesfinteitreimi.ro/Februarie%202009.htm" target="_blank">Important




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Puisorul
Ieri am si cumparat alta sticluta de ulei de peste Lysi speciala ptr copii.
Pe ea scrie asa: copii pana in 5 ani 5ml pe zi respectiv o lingurita copii peste 5 ani 10ml pe zi respectiv o lingura.
Azi dimineata i-am si dat lui Andrei cu lingurita pe stomacul gol inainte de laptic si a baut. Imediat i-am dat laptic ca sa i se duca gustul.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Ajutati-ma si pe mine va rog
Care dintre variante e mai eficienta, ca vad ca pe naturashop sunt 3 feluri de ulei de peste de la Lysi: ulei din ficat de cod natural, ulei din ficat de cod cu aroma de lamaie si Omega 3 ulei pur de peste cu aroma de lamaie. Cel natural cred ca are gust groaznic, iar cel cu aroma nu ma prea incanta, pt ca aroma aia inseamna vreun E, iar daca le dam zilnic, toata perioada anului...e problematic.
Voi de care ati luat?

P.S. vad ca toate cele de la Lysi sunt 29 de lei iar cel americanesc, ChildLife Essentials (gust de capsuni) e 110 lei! In care sa avem incredere oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Axxxa, de unde am cumparat eu erau doar doua variante: din ficat de cod sau cu aroma de lamaie. Cum fetitei mele nu ii place nimic care e acru am optat pentru cel simplu.

Nana, o sa mai incerc si eu sa ii dau asa cu lingurita, poate il accepta. Ieri i l-am pus in supa de gaina cu galuste si l-a ras . Si noua ne era greata numai de la miros, dar sa il mai si mancam. Dar asta e, copii ne surprind

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Axxxa noi inainte am incercat unul americanesc Animal parade daca nu ma insel asa se numea si avea Omega 3/6/9 si era cu aroma de lamaie. Andrei se stramba de mama mama.
Acum ii dau Lysi special ptr copii cum am mai scris care nu are nici un fel de aroma este la 250ml o sticluta plata si are niste copilasi pe ea. Pe asta il bea fara comentarii dupa care isi asteapta lapticul. Mie chiar mi se pare ca u miroase absolut deloc comparativ cu ala care avea gust de lamaie.Brrrr.
S il tin la frigider ptr ca si la magazinul de unde l-am cumparat era tot la frigider. Poate ca si de-asta nu miroase ma gandesc.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Putem da si vara ulei de peste? Sau numai in lunile cu R?

Mergi la inceput