mancarime langa anus

mancarime langa anus | Autor: lucianpreda

Link direct la acest mesaj

o alta problema a mea de aceasta data ar fi faptul ca de un an si ceva am o mancarime in zona dintre scrot si anus.....in timp mancarimea aceasta s-a deplasat incet catre zona anusului mai exact in momentul de fata a ajuns si s-a localizat in jurul orificiului anal....mancarimea este suparatoare mai ales seara inainte de culcare cand ies de la dus si dupa ce stau la toaleta.igiena este suficient de bine intretinuta asa ca nu poate fi vorba de esta.daca ati putea sa ma ajutati in privinta asta,,ati trecut prin asa ceva ati auzit pe cineva sau stiti vreun remediu pt asa ceva astept raspunsurile dumneavoastra.multumesc

lpd

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olga_stan spune:

eu am suferit de asa ceva si am mers la medicul dermato care mi-a recomandat travocort crema, dupa ce m-a consultat, cu care te ungi local. nu mai retin cate zile mi-a recomandat sa imi dau cu aceasta crema, dar sa stii ca mancarimea dispare de la primele aplicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Prewsupun ca ai eliminat prin analize, varianta viermilor intestinali. Am citit saptamana trecuta pe forum, la o tema de dezintoxicare, ceva de genul asta, despre un tratament cu colomix (sau colonix- nu mai retin), foarte eficientin cazuri din astea, e naturist si cu efect de 1000 ori mai bun ca medicamentele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu ai cumva limbrici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si eu tot la niste paraziti intestinali ma gandesc. Si giardia da astefl de mancarimi...

Claudia

POZE MARA SI MATEI
POZE PARINTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

E posibil sa ai oxiuraza. Viermii femele migreaza, in special noaptea, iesind prin colon, in anus, si de aici in zona perineala unde isi depun ouale. De aici mancarimile la nivelul perineului si al anusului. Stiu ca pt. oxiuri se face testul cu banda adeziva.
Am citit ca este recomandat Zuador (substanta activa este albendazor). Mai poti incerca si bai locale cu pelin si musetel: 2-3 linguri de pelin, 1 lingura musetel la 500 ml. apa.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianpreda spune:

astept in continuare raspunsuri la intrebaril;e de mai sus....
sper sa gasesc o solutie pana la urma ca ,,credeti-ma ca e destul de suparator sa trebuiasca sa te scarpini si nu ai cum....:)) lasand gluma la o parte astept in continuare raspunsurile dvs ..multumesc


lpd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Eu raman in continuare la ideea de paraziti intestinali. Pana nu faci niste teste... Poti incerca sa iei Zentel sau Duador, am inteles ca daca le iei si nu ai paraziti, raman inactive. E si doza unica, deci nu este tratament indelungat. Mananca si mai mult usturoi. Este o solutie, in lipsa de altceva

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pentru giardia Zentelul se ia timp de 5 zile cate doua pastile in priza unica.


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Analizele pentru viermisori pot fi fals negative, asa ca mai bine faci un tratament de la drnatura cu colonix. Intra pe site-ul lor si ai sa te convingi. Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olga_stan spune:

este probabil sa ai si viermisori, o analiza in acest sens te va lamuri, dar sa stii ca asa am crezut si eu si am inghitit la pastile in acest sens de mi s-a dat ficatul peste cap, pentru ca trebuie sa iei trei luni passtile pt. viermisori, in trei etape si trebuie si membrii familiei sa ia... chestia urata este ca tu te poti trata si sa iei viermisorii fff usor la loc si iar ajungi de unde ai plecat. dupa cum ai descris simptomele se pare ca sunt la fel ca si in cazul meu, deci incearca crema si daca iti trece in cateva zile mancarimea, at. esti pe drumul cel bun.

Mergi la inceput