medic homeopat-Pitesti; Dr Cadar?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

Multumesc fetlor pentru raspunsuri..concluzia e ca mi-am luat gindul de la dr Cadar si am programat fetele la o dr homeopata din Buucresti dar care vine lunar si in Pitesti..sa vedem; probleme mari nu am avut cu ele decit celebrii muciosri care se lasa cu tuse...si pe cea mica o tine mai mult de 2 saptamani starea asta de raceala adica nasuc infundat si ca un robinet; asta e singura problema...pentru ca de multe ori din cauza acestor mucisori dr mi-a prescris antibiotic 'preventiv' si mi-e teama ca ii slabesc imunitatea asa...totul e sa rezist la homeopat caci atunci cind face febra si medicul imi spune ca trebuie sa-i dau antibiotic ma sperii..si stiu ca atita timp cit faci tratamentul homeopat nu ai voie sa dai antibiotice;
asta e singura problema...caci din cite am citit pe forum fetel care trateaza copiii homeopat scapa mult mai repede de aceste raceli;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Eu am fost cu baietelul meu la doctorul Cadar, la Biomedica, in Bucuresti.
Mie personal mi s-a parut foarte bun ca medic, cel putin pentru baietelul meu a facut minuni.
La 4 ani si jumatate cand am inceput gradinita, dupa receli repetate si aproape 5 luni de antibiotice din 2 in 2 saptamani, un alt medic ORL-ist mi-a recomandat operatia URGENTA de polipi. Numai ca eu am mai vrut si parerea altui medic si asa am ajuns la Cadar, care mi-a spus ca nu e nevoie de operatie, caci polipii sunt doar inflamati, nu mariti (ceea ce e o mare diferenta, mi-a spus dansul) si dupa 3 luni de tratament mi l-a pus pe picioare. Acum Andrei are 9 ani si nu a mai avut probleme cu polipii de atunci.
Ce-i drept in prima luna ne-a dat tratament de la Boiron dar apoi ne-a dat pastile de la dansul de la cabinet.
Ulterior am mai trimis alte persoane care la fel au fost multumite de tratament.
Acum nu stiu ce sa spun, totul e sa nu va asteptati sa faca minuni in toate cazurile. Chiar asa mi-a si spus cand am fost pentru prima data...sunt si cazuri in care tratamenul nu rezolva problema si atunci chiar e necesara operatia. A fost si cazul unei cunostinte care dupa ce i-am spus ca eu nu l-am mai operat pe Andrei pentru ca nu a mai fost nevoie s-a dus si ea cu copilul, care avea probleme mai mari cu polipii si din pacate nu s-a putut rezolva la fel ca la noi si a trebuit operat copilul. Tipa a ramas cam dezamagita dar...asta e ...nu toate tratamenele sunt la fel de eficace pentru toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliazaraf spune:

Am citit si eu postarile voastre.
Cu 17 ani in urma am tinut tratament la Domnul Dr. Sorin Cadar Dan.Depistata cu recidiva Hepatita virala acuta Virus B, am tinut tratament 2 ani si jumatate.Si azi ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a calauzit la Domnul Doctor.M-a tratat de Hepatita, m-a tratat cu mari disfunctionalitati mestruale, hormonale, alti doctori imi spuneai ca no sa mai pot avea copii...Am un baietel de 2 ani, nu am mai avut probleme deloc cu ficatul, in 17 ani daca am racit de 3 ori.Acestea sunt rezultatele Domnului Cadar. Am tinut tratament strict si regim. Sunt mai mult decat ok. Am revenit cu sotul meu si face tratament de 1 an, colon iritabil, dermatita seboreica, gastrita, sinuzita...etc. La ultimul control in aprilie 2009 i-a spus suntem pe drumul cel bun si sotul meu era mai rau decat venise (eu l-am avertizat pe al meu sot, ca in timp se trece, el a mers de gura mea mai mult), pot sa va zic ca a avut dreptate Domnul Doctor...si sotul meu mi-a spus, nu stiu cum face, dar le face bine, cei al lui i-al lui.Am revenit si eu dupa 17 ani, deoarece vreau sa fac tratament inainte sa fac un al doilea bebe, mi se daduse ciclu de vreo 3 luni peste cap si dupa 1 luna de tratament a revenit la normal. Am trimis de-a lungul tmpului o gramada de oameni la el, cu hepatita, cu astm etc si sunt foarte bine...Ce sa zic trebuie sa te tii zdravan de tratament.Va urez succes si sa va facet bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Si eu sunt fosta pacienta a Dr-lui Cadar. Pentru mine a fost cel mai bun medic existent vreodata! De ce? Pt ca datorita lui il am pe Teo. Am avut hipotiroidie, pe care 2 ani am incercat sa o tratez cu hormoni si imi era mai rau. Voiam al 2 lea copil, insa endocrinologul mi-a zis ca nu am sanse sa raman gravida, iar daca ramn nu o sa tin sarcina mai mult de 2 luni. Dr ginecolog la fel a zis, ca voi pierde sarcina.
Am renuntat la orice tratament de sinteza, am facut cura cu tinctura de sanziene si am inceput tratamenul dat de Dr Cadar...culmea, de la Plantextrakt erau remediile, caci ce imi trebuia mie nu se gasea la Boiron. In 2 saptamani am aflat vestea ca sunt gravida...cum s-ar zice, mi-a "iesit" de la prima incercare. Apoi am continuat tratamentul inca 1 luna si cand am repetat analizele toate valorile erau perfecte. Dr. ginecolog a zis ca e foarte incantata, ca ma lasa pe mana lui. Lunar am repetat analizele pana dupa nastere, au fost si au ramas perfecte.
El m-a ajutat la 8 saptamani cand am avut o sangerare urata si eram in pericol de pierdere a sarcinii, el mi-a recomandat remedii pt o nastere mai usoara si o recuperare rapida, el mi-a dat remedii pt alaptare, pt colici la bebe, pt durerile pt eruptia dentara.
El mi-a dat remedii pt intarirea imunitatii fetitei mele, nu oscillo si d-astea de farmacii, ci ceva exact pt ce avea fetita mea.
El s-a ocupat si de mama si de o alta prietena al carei copil avea grave alergii...la sfatul meu l-a contactat alta prietena cu probleme de tiroida, care acum s-a vindecat...
Pentru mine el este medicul meu de suflet, caruia ii voi fi recunoscatoare tot restul vietii! ii doresc din tot sufletul sa i se intoarca inzecit binele facut!
Chiar l-am pus in urma cu 1 an si ceva pe lista de la subiectul "Domnului Doctor, cu dragoste!"
DA, din tot sufletul zic ca este un om si un medic minunat!
Il poti apela pe e-mail, iti va raspunde in cca 7-10 zile, caci are sute de pacienti, poate si din cauza ca ajutorul care il da prin internet este gratuit!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput