mamici, ce simptome de sarcina ati avut?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Tanima ultima menstruatie am avut-o in 28 ianuarie.Ciclul meu era de 24 de zile.Dupa calculele mele am 3 saptamani si 3 zile.Ce mari suntem.

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel3+



Ei, asa da.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

draga fify, am sa-ti spun si povestea mea. eu am incercat sa raman insarcinata incepand cu noiembrie 2005 si s-a intamplat abia in iulie 2006. am crezut ca eu sau sotul meu avem probleme de sanatate si ne propusesem sa mergem la medic in august, pt. ca in iunie pe 3 am avut nunta si pe 22 iulie am plecat in sicilia in luna de miere. asa ca hotarasem sa ne ducem sa facem analize cand ne intoarcem din luna de miere.
eu asteptam venirea menstruatiei pe 27-28 iulie, asa ca plecasem de acasa pregatita (tampoane). nu s-a intamplat asa, si pe 31 iulie cand ne-am intors acasa am hotarat sa fac un test, desi eram convinsa 100% ca o sa fie negativ. facusem prea multe si dezamagirea fusese de fiecare data. dar nu a fost sa fie asa: eram insarcinata!!! nu-mi venea sa cred. bineinteles ca i-am spus sotului cand vine de la birou sa-mi cumpere toate testele posibile din farmacie. si au iesit toate pozitive.
culmea este ca nu am avut nici un fel se simptom de femeie insarcinata, desi in lunile precedente, cand testele iesisera negative puteam sa jur ca sunt insarcinata: mi se parea ca am greturi, ca am pofte, tot felul de iluzii.
si uite asa am ajuns la vorbele multor cunostinte caremi-au zis ca o sa raman insarcinata atunci cand ma astept mai putin sau cand nu o sa ma mai gandesc cu intensitate ca vreau sa raman gravida.
si este fff verificat: renuntasem la idee, convinsa fiind ca eu sau sotul meu o sa avem nevoie in prealabil de un tratament.
dumnezeu ne-a ajutat si acum asteptam un baiatel (cred ca neastamparat, dupa miscarile din burtica), si avem 34 de saptamani.
multa bafta si fii sigura ca o sa ti se intample minunea!

violeta patrichi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fify, barza este foarte bun, stai linistita! Daca nu esti multumita de rezultat ia un Surecheck. Cred ca nici un altul nu e mai bun. ClearBlue nu se mai gaseste oriunde....


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

fetele mele, iubitele mele, treceti toate la apel !!!!!
am facut test si e pozitivsunt insarcinata !!!!
am reusit dupa aproape 2 ani, nu pot sa cred. Sunt sub stare de soc. In afara de balonare si sani mariti nedurerosi...nu am nimic. MI-am sunt dr in halat alb....si mi-a spus sa repet testul maine...iar maine seara sa ma duc la control sa-mi confirme sarcina. Am facut test barza....si acum nu stiu ce sa cred. mI-au iesit imediat cele 2 liniute, doar ca cea de control e rosie...iar cea de testare e mai putin rosie ....si se vede f. bine, nu e pala.
spuneti-mi ceva ca mor....
RAMONELLA....TU CHIAR M-AI TRAS ACOLO, CHIAR MI-AI PURTAT NOROC....NU POT SA CRED....O SA FIU MAMICA
ACUM MI-E FRICA SA NU PIERD SARCINA. oARE CE SA IAU? nU VREAU DUPHASTON, VREAU CEVA NATURAL. eU AM MARE LIPSA DE PROGESTERON....DE ACEEA MI-E FRICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

UNDE SUNTETI IUBITELE MELE, CA MOR DE FRICA SI DE BUCURIE...SI DE FERICIRE....SUNT IN EXTAZ. nU STIU CE SA FAC, SUNT LEGATA DE MAINI PANA MAINE.pANA NU VAD LA ECHO SAMBURELUL MEU. hAI VA ROG VENITI SI CALMATI-MA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Draga Fify, am simtit aceleasi emotii pe care le-am avut cand am vazut pe testul meu cele doua liniute. FELICITARI! VEI FI MAMICA! Ma bucur enorm pentru tine; stiu ce inseamna o sarcina asteptata si dorita indelung si iti doresc din suflet ca totul sa fie perfect, sa ai o sarcina frumoasa si un copilas sanatos. Sa va dea Dumnezeu sanatate si inca o data, FELICITARI, MAMICO!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

ddana, merci de urari....sunt putin speriata. Eu am un nivel scazut de progesteron si mi-e frica sa nu pierd sarcina.Nu stiu ce sa iau, dati-mi va rog un sfat, va rog mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

draga FIFY, felicitari!
stai linistita, daca au aparut cele 2 liniutze, esti sigur insarcinata. sa stii ca cea de-a doua linie nu o sa fie foarte pronuntata pt. ca sarcina este la inceput si de aceea este rozalie, dar cu cat inaintezi in sarcina, va deveni rosie, daca refaci testul.

te sfatuiesc sa-ti alegi un medic bun, de incredere, si asculta-i cu strictete sfaturile. el iti va prescrie medicatia de care ai nevoie, dupa un control in prealabilspune-i toate problemele de sanatate pe care le ai si noteaza-ti pe o foaie toate intrebarile pe care vrei sa i le pui, pt. ca sigur o sa uiti cateva pe drum din cauza emotiilor.
ai multa grija de tine si de bobul tau de pui!
daca mai ai intrebari, nu ezita. eu sunt gravida in 34 de saptamani si am capatat ceva experienta.
pupici pe burtici!

violeta patrichi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alealecs spune:

bravo, Fify!!!! Yes!!!! Ma bucr pt tine asa de tare....stiu ce inseamna sa iti doresti nebuneste un xcopil!!!!
Fetelor, treziti-va!!!! Vine bebe la fify!!!
Hai sa dam un parte pt. noua mamica!!!
Felicitari inca o data! Totul va fi bine. liniuta e mai pala pt. ca nu ai ince HCG asa mare...nu te stresa! Spune-i doctorului de progesteron sa iti dea ceava....dar in rest, bucura-te de sarcina!!! Lasa stresul pt. dusmani!
Pupici pe burtici
Alexandra5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alealecs spune:

Felicitari si tie, Tanima!!!
Mica, mica, dar voinica!!!!
Bravo!!
Ce bine e cu atatea gravidutze in jur!!!
Alexandra 5+

Mergi la inceput