Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Gabrielama, citeste in likn cum se face lichidul pentru clisma cucafea:
http://www.formula-as.ro/reviste_40366un-ajutor-in-lupta-cu-cancerulclismele-cu-cafea--interviu-cu-dr.-carmen-simona-ghiman-din-brasov------...-.html

A propos de clisma si curatarea colonului, tot la o emisiune pe TV am vazut-o pe Kim Wilde care s-a dus nu stiu unde pentru o cura de dezintoxicare ce cuprindea cam aceleasi procedee si metode descrise de tine in emisiunea pe care ai vazut-o. Clisma pe care o faceau acolo era ca si cantitate ceva ce nu-mi imaginam ca se poate (adica cam o galeata de 5 litri, probabil ca plina-ochi, dar orisicat). Ei, si vedetele astea stateau lungite pe un pat, timp in care se facea si clisma si evacuarea, adica "alimentarea" era continua, cand se umplea colonul se producea si evacuarea, ca deh, unde naiba sa intre in tine deodata o galeata de 5 litri. La sfarsitul clismei reziduurile (care nu erau nicidecum fecale, ci toxine, grasimi si alte reziduuri acumulate pe peretii colonului timp de ani de zile) le erau aratate pacientilor. Scarbos procedeu, nu zic nu, insa raman la convingerea ca este cea mai eficace metoda de dezintoxicare a colonului. Daca se combina cu o detoxifiere si pe cale bucala cred ca nu putem spera la mai mult, cu conditia sa nu revenim la excese dupa.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

A incercat cineva asta: http://www.falconblanco.com/health/cleansing/lemoncleanse.htm

Imi pare rau ca nu am timp sa o traduc. As vrea sa o incerc, nu stiu insa daca am puterea sa tin 7 zile fara mancare. Dar am inteles ca da rezultate fantastice!

LEMON DRINK for your Master Cleanse
you need:
2 tablespoons FRESH squeezed lemon or lime juice (approx. 1/2 lemon)
2 tablespoons genuine organic maple syrup, Grade B (the darker the better)*
1/10 teaspoon (a small pinch!) cayenne pepper, gradually increase (the more BTUs the better)
300 - 500 ccm (10-14 oz) pure water
In a 300ccm (10-ounce) glass (to allow for 227ccm and mixing room): 2 tablespoons fresh (and organic, if possible) lemon or lime juice (absolutely no canned or frozen juice). 2 tablespoons real (and organic, if possible) grade B or C maple syrup. (Don't use Grade A maple syrup or maple-flavored syrup. They are over-refined, which means that they are mostly refined sugars and lack essential minerals.) A small pinch of cayenne pepper (to taste). Spring or purified water, between room temperature and medium hot (but not cold) – fill to 1/4 liter (8 oz). Mix all the ingredients by thoroughly stirring or shaking, and drink. Or, in two 1 liter bottles: Juice of 3 lemons, divided equally between the two bottles (about 85ccm or 3 oz per bottle) An equal quantity of grade B or C maple syrup in each bottle (about 85 ccm or 3 oz per bottle) A pinch of cayenne in each bottle Spring or purified water (fill bottles to the top) Mix all the ingredients by thoroughly shaking; then drink throughout the day. Use fresh lemons or limes only, never canned or frozen lemon juice. Use organic and vine ripened when possible. Also, mix your lemonade fresh just before drinking. Don't mix it up in the morning for the whole day. You can, however, squeeze your lemons in the morning and measure out the 2 tablespoons when needed.


Catalina si Laura (12 ian 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588" target="_blank">Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

In cj este o clinica unde se fac irigari de colon....o metoda f noua si buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor, am mai intrebat o data dar nu m-ati bagat in seama, asa ca revin, poate de asta data ma lamureste si pe mine cineva...plssss!
Clisma e contraindicata in sarcina?
am citit fel de fel de pareri...impartite de altfel!


vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

si eu mai am o intrebare, care e cel mai bun irigator, cum trebuie sa arate, mi-as cumpara unul insa nu stiu de care, pareri, sugestii
dati va rog si linkuri cam ce aveti acasa si cant sunt de eficiente..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

Angelinne, care clinica din Cluj ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mai,eu va intreb altceva:
cum credeti voi ca se poate curata intreg colonul(care are o lungime considerabila) cu o simpla clisma?

Nu faceti confuzia intre clisma si irigare.
Clisma nu are nici un efect daca nu cureti intreg colonul,ca ceea ce este dincolo de unde poate ajunge clisma,ramine.

Deci asta se face si cu un regim alimentar adecvat.Si nu dupa capul nostru.

Cel mai bine e sa va adresati medicului.Si sa faceti totul asa cum trebuie!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.


Sunt pentru. Vreau sa va spun ca ieri am cumparat un irigator para si seara l-am folosit. Lichidul a fost 500 ml cafea. Despre rezultat te ingrozesti ce poate omul sa adune in el. Mananc foarte multe cereale, legume si fructe, fara grasimi si dulciuri.Am sa continui o saptamana, dar am folosesc apa sau ceai (cafeaua se foloseste doar de 2 ori pe saptamana ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

mgabi, poti te rog sa detaliezi procedura cu cafea?
cata cafea, de care, etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

500 ml cafea preparata la filtru (expresso - la 500ml apa doua masuri de cafea ) se lasa sa racesca cat sa fie calduta.

Prima data o sa vi se para mai greu, dar nu este. Efectul este super te simti intr-al noualea cer dupa - mult mai usoara.

Bafta.

Mergi la inceput