Ciclu in timpul alaptarii?!

Ciclu in timpul alaptarii?! | Autor: ildiko75

Link direct la acest mesaj

Salut! Sunt mamica unui baietel de aproape 8 luni si de 2 zile mi-a venit ciclul, desi eu credeam ca pana cand alaptez, sa nu am. Mentionez ca si acum il alaptez des, pentru ca nu prea ne merge cu diversificarea, mananca si altceva, dar cu 5-6 lingurite maxim. Ce inseamna acest lucru? Ca incepe sa se termine lactatia? Eu as vrea sa-l mai alaptez macar pana la 1 an.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

ildiko mie mi-a venit ciclul cam la 7 luni si am alaptat pana la 13. L-am intarcat ca am vrut, nu ca nu am mai avut lapte. Sunt mamici care spun ca in perioada "rosie" copii mananca mai putin si mai cu mofturi pt ca ar avea laptele gust schimbat. La mine nu a fost cazul. Sanatate multa si de acum ai grija , in functie de cat de mult iti doresti inca un bebe.


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

La mine CM a venit cand bb avea 4 luni desi bb manca doar laptic de la mine. Intr-adevar, bb era mai agitat cand eram in perioda rosie, dar nu am avut in rest nici o pb si l-am alaptat pana la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la 6 saptamani de la nastere chiar daca alaptam exclusiv.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Ildiko,nu exista nici o problema si lactatia nu-ti va scade atat timp cat vei alapta constant...Vad ca mamicile s-au dat ca exemplu,asa ca ma dau si eu pe mine:dupa prima nastere am laptat pana la 11 luni si jumatate baiatul,iar ciclul a reaparut la 2 saptamani dupa intzarcarela aproape 1 an de la nastere),iar dupa a doua nastere am alaptat fetita 1 an si 3 luni,iar ciclul mi-a venit la 3 luni dupa nasterea ei...Sa aveti multa sanatate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

n-are legatura lactatia cu CM. Mie mi-a enit la 9 luni si am alaptat mai mult de 3 ani.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

mie mi-a venit exact in ziua cand monica facea 4 luni. si am alaptat-o pana la 8 luni fara nicio problema. pe urma nu a mai vrut si nici eu nu am mai putut (a trebuit sa plec de acasa vreo 7 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

La 7 saptamini de la nastere si alaptez exclusiv si acum la 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyana spune:

Mie mi-au spus ca sunt 3 cazuri: vine regulat (momentul depinde de la caz la caz)nu vine deloc sau vine neregulat. M-a lamurit... So te incadrezi in "grafic".

mami &Andrei



"Esti absolut in sigurantza cand nu te afli nicaieri..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Mie mi-a venit la 8 luni dupa nastere, dar am alaptat pana la 1 an si 10 luni.

Mergi la inceput