chiuretaj - sfaturi pt dupa...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Si eu am avut sarcina oprita din ev...curetaj cu anestezie totala, zero sex timp de 3 saptamani. La fel sange la cateva zile de la curetaj; la 14 zile CM iar la alte 4 saptamani alt CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Cere anestezie totala, e un pic mai scumpa dar dormi bustean si nu simti nimic!
Eu am facut anul trecu chiuretaj biopsic si nici nu s-a pus problema sa-l fac pe viu!
E tyraumatizant din cate am inteles de la toate fetele!
Nici nu vreau sa aud de asa ceva!
Somnic ...si esti ca noua!
Iti tin pumnii!

quote:
Originally posted by irlandeza

Doare cand se face chiuretaj?
Ati facut cu anestezie locala sau totala?

Noi 2 singurei




mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Am uitat...baie in cada dupa 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

quote:
Originally posted by onitza

Fetelor va roooooog, haideti sa ne protejam pentru a nu fi nevoie sa trecem prin asa ceva!!!!! noi ca noi, dar bietele suflete ce vina au???????
eu ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca sunt in viata, intre mine si fratele meu sunt 6 ani, timp in care mama a tot facut chiuretaje ca deh era pe vremea lui 'ceasca, era sa si moara din cauza asta, si le facea singura..brrrrrrr...in fine, nu am facut inca chiuretaj si ma rog la DUmnezeu sa nu ma razgandesc niciodata, sunt atatea metode acum!!! iar daca totusi se intampla il pastrez!!! unde sunt 3 guri, ami incape si a 4-a!! chiar daca facem sacrificii mai mari!!!!
Pupicei si va rog, protejati-va!!!!!!! e spre binele tuturor!!!!!

Onitza si Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE







tu totusi nu ai inteles despre ce e vorba de fapt in subiect!sau, ma rog, curetajul e curetaj, insa contextul difera!

am vrut copilul!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by onitza

Fetelor va roooooog, haideti sa ne protejam pentru a nu fi nevoie sa trecem prin asa ceva!!!!! noi ca noi, dar bietele suflete ce vina au???????
eu ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca sunt in viata, intre mine si fratele meu sunt 6 ani, timp in care mama a tot facut chiuretaje ca deh era pe vremea lui 'ceasca, era sa si moara din cauza asta, si le facea singura..brrrrrrr...in fine, nu am facut inca chiuretaj si ma rog la DUmnezeu sa nu ma razgandesc niciodata, sunt atatea metode acum!!! iar daca totusi se intampla il pastrez!!! unde sunt 3 guri, ami incape si a 4-a!! chiar daca facem sacrificii mai mari!!!!
Pupicei si va rog, protejati-va!!!!!!! e spre binele tuturor!!!!!

Onitza si Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE



Si eu as fi dat orice sa am acest copil,dar Dumnezeu a avut alte planuri cu noi.Nu imi face placere sa vorbesc despre asta dar din pacate am fost "obligata" sa trec prin asta.



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Si eu vreau acest bebe, dar dr. spune ca s-ar putea sa fie sarcina oprita din evolutie, si atunci singura sansa e chiuretajul. Eu nici nu l-as face chiuretajul, dar daca sarcina nu se elimina singura, atunci n-am incotro.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by onitza

Fetelor va roooooog, haideti sa ne protejam pentru a nu fi nevoie sa trecem prin asa ceva!!!!! noi ca noi, dar bietele suflete ce vina au???????
eu ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca sunt in viata, intre mine si fratele meu sunt 6 ani, timp in care mama a tot facut chiuretaje ca deh era pe vremea lui 'ceasca, era sa si moara din cauza asta, si le facea singura..brrrrrrr...in fine, nu am facut inca chiuretaj si ma rog la DUmnezeu sa nu ma razgandesc niciodata, sunt atatea metode acum!!! iar daca totusi se intampla il pastrez!!! unde sunt 3 guri, ami incape si a 4-a!! chiar daca facem sacrificii mai mari!!!!
Pupicei si va rog, protejati-va!!!!!!! e spre binele tuturor!!!!!

Onitza si Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE



Ce are AIA cu prefectura!

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu am facut acum 4 ani un chiuretaj, asta a fost..bb a venit intr0un moment total nepotrivit si n-am avut de ales. L-am facut cu anestezie generala asa ca n-am simtit nimic, imi aduc aminte doar ca mi-a fost foarte rau dupa, am vomitat tot drumul pana acasa cu masina. Insa mi-am revenit rapid, am avut o usoara sangerare vreo 2 zile apoi gata. Urmatoarea menstruatie a fost peste 28 zile, ca de obicei, n-am avut dureri, nimic. A, m-am indopat cu medicamente..Ergomet, antibiotic, si inca altele pe care nu mi le mai amintesc acum.
Am avut restrictii la sex pana la urmatoarea menstra ptr ca riscul era foarte mare, si la baie in cada 2-3 sapt.



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Mi-e dupa o sarcina pierduta la 6 saptamani, mi-au facut chiuretaj si pt ca-mi doream enorm un copil(al doilea), dr meu mi-a zis ca dupa 10 zile pot face sex.Si exact in a 10-zi dupa chiuretaj am prestatsi am ramas gravida cu fata mea care acu-acu face 2 ani.Misto a fost dupa aia ca neavand ultimul ciclu la toate controalele mi se cerea UM si eu nu aveam ce spune, deci toata sarcina a fost urmarita dupa ecograf si data chiuretajului ca fiind UM.Deci fetelor care vreti copii dupa chiuretaj, da-ti drumul la treaba ,daca va simtiti ok .Va pup si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

maaai, dupa 10 zile???

nu contrazic, ca nu sunt in masura, doar ca e prima oara cand aud...


Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput