Baietel sau fetita? (predictie sex bebe)

Baietel sau fetita? (predictie sex bebe) | Autor: miry

Link direct la acest mesaj

Rasfoind niste reviste mai vechi am gasit un articol cu privire la alegerea sexului copilului.Sunt 3 metode-dieta(metoda este eficienta in proportie de 80%),metoda Shettles(75%) si calendarul chinezesc(99%).Am testat calendarul chinezesc si a iesit adevarat,asa ca la urmatorul,care mi-as dori sa fie fetita am sa tin cont de aceste metode.Daca va intereseaza pot sa va dau detalii.
multa sanatate si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Eu am facut dupa zodie si mi-a reusit acum am pereche,o prietena ma invatat si vad ca a iesit ce am vrut si acum e mare si voinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miry spune:

Draga Toria poti sa imi spui si mie cum e cu zodiile?Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

As fi si eu interesata in metodele astea. Acum e oricum prea tarziu (am deja 3 luni de sarcina), dar poate pe viitor...Multumesc, Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Si eu vreau sa stiu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miry spune:

Metoda calendarului chinezesc nu pot sa o scriu deoarece are tot felul de tabelase si e destul de lunguta dar daca va intereseaza cand si in ce an vreti baiat sau fetita sa imi spuneti doar cati ani aveti impliniti si in ce an vreti sa concepeti bebicul si va raspund.
Acum am sa scriu -dieta
"Oamenii de stiinta au dovedit ca femeia poate influenta sexul copilului.O modalitate este tinerea unei diete speciale inainte de conceperea copilulu.Daca vrei sa ai o fetita mesele tale trebuie sa fie bogate in calciu si magneziu.Trebuie sa consumi multe lactate,nuci,fasole,broccoli,salate si sa limitezi numarul alimentelor bogate in sodiu si potasiu(de exemplu sare,masline,carne,seminte).Cu alte cuvinte,sa fii mai degraba vegetariana.Daca vri sa nasti un baietel,trebuie sa ai o alimentatie bogata in sodiu si potasiu si sa eviti mancarurile continand calciu si magneziu.Dieta trebuie inceputa cu 4-6 saptamani inainte de prima incercare de concepere a copilului.Nu trebuie sa dureze mai mult de 6 luni.De ce?Consumarea unor mari cantitati de sare si lipsa produselor cu calciu si magneziu(recomandate femeilor care vor sa nasca baiat)pot fi periculoase,mai ales pt femeile cu tensiunea scazuta.De aceea,femeile care opteaza pentru metoda dietei trebuie sa consulte mai intai un medic si sa ramana sub controlul stabil al acestuia.Metoda este eficienta in proportie de 80%."
Cand mai am putin timp o sa scriu metoda Shettles.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

quote:
Originally posted by TORIA

Eu am facut dupa zodie si mi-a reusit acum am pereche,o prietena ma invatat si vad ca a iesit ce am vrut si acum e mare si voinic.



As vreau si eu sa stiu cum e cu zodiile ? Ne poti da detalii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

La mine asa cum am zis a dat roade si la prietena mea la fel ea a vrut o fetita eu am vrut un baiat,sper sa va ajute si pe voi depinde poate si de corpul omului,eu inainte cu 10 zile de ciclu si 10 zile dupa nu avea rost sa incerc poate voi aveti alte metode.Deci avem 12 zodii si sint impartite 6 masculine si 6 feminine,deci eu mi-am calculat perioada si cand imi arata ca o sa prinda am trecut la saracul sotul era terorizat,va trebuie un calendar unde va arata ce zodie avem astazi de exemplu azi avem ziua de gemeni pana duminica,mai trebuie sa luati in calcul perioada de evolutie deci cum se zice pana isi gaseste locul eu stiu ca cam 24 de ore,daca azi e ultima zi si arata o zodie feminina de maine se intra in zodie masculina atunci o sa fie baiat daca vreti fata atunci cautati sa o faceti in zodia feminina,cum am zis va trebuie un calendar care va arata in ce zodie sintem in ziua respectiva.Acum va scriu zodiile;
MASCULIN FEMININ


GEMENI RAC
LEU CAPRICORN
BALANTA PESTI
SAGETATOR TAUR
VARSATOR SCORPION
BERBEC FECIOARA

Sper ca o sa intelegetii daca nu sa-mi spuneti si va doresc spor la si sa va de-a dumnezeu copii frumosi si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Nu stiu de ce au iesit toate impreuna o sa le scriu inca odata.
MASCULIN

GEMENI
LEU
BALANTA
SAGETATOR
VARSATOR
BERBEC


FEMININ

RAC
FECIOARA
CAPRICORN
PESTI
TAUR
SCORPION


ASA ACUM SPER CA E MAI BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Draga Toria, m-am bucurat ca am vazut si eu pe cineva din Austria....esti prima pe care o vad..posibil sa mai fie, dar uite ca n-am vazut.Unde locuiesti??Si eu baba curioasa...ca nu stiu prea multi pe-aici.Toate cele bune..

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

E clar ca m-am 'tacanit'.Vad Salzburg, si mai si intreb...Deh..batranetea bat-o vina.Alles Gute

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput