Imunitate scazuta!!

Imunitate scazuta!! | Autor: Adrianai

Link direct la acest mesaj

Am nevoie de un pic de ajutor din partea voastra. Soacra mea are imunitatea foarte scazuta. Se imbolnaveste foarte repede si ii apar tot felul de bubite si noduli din cauza asta.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi in aceasta privinta. Ce preparate ar putea lua, ce cure ar putea sa tina?
Multumesc anticipat pentru sfaturi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Un complex de vitamine i-ar face foarte bine, de exemplu Vitamax sau Eurovita multiminerale.
Sau la magazinele naturiste sigur ai sa gasesti ceva pentru imunitate, siropul de catina e foarte bun sau Echinaceea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Poate lua si echinaceea pastile.Uite mai multe detalii aici: http://www.naturaplant.ro/produse/49/Echinaceea
Sper sa-i fie de folos!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu amluat echnaceea si mi-a crescut pentru ca la primele analize era de 3 ori mai mica decat limita inferioara.Am luat 3 luni si apoi pauza de 2 saptamani si inca 3 luni.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tic_tac spune:

ptr. ca e vorba de soacra, persoana feminina la cel putin 50 de ani, trebuie tinut cont de afectiuni, regimul alimentar, modul de viata etc.
nu se rezolva doar cu citeva suplimente alimentare - gen vitamine, minerale etc.
astea ar trebui sa le ia din alimente, la o persoana sanatoasa nu e nevoie de suplimente, dar in cazul persoanelor cu asa zisa "imunitate scazuta" problemele nu se rezolva asa usor si nici rapid. dureaza cel putin citeva luni, daca se tine de program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Multumesc mult pt.raspunsuri.
Tic Tac sunt constienta ca tratamentul dureaza. Dar pe langa tratamentul pe care il da medicul, ma gandesc ca ar putea lua ceva suplimente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

septilin - este un produs pe baza de plante, produs de Hymalaia. il recomand cu caldura...eu raceam urat de tot 1 data la 3-4 luni...de 2 ani am inceput sa fac cure cu septilin si nu am mai avut nici macar cea mai mica problema. anul asta am racit, dar varianta "light", adica mi-a curs nasul vreo 2 zile si am tusit vreo 4 zile...fara febra, stat la pat, etc...

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Eu fac acum un tratament cu sirop Imunogrip, cu echinaceea. Nu este numai pt raceala, este pt imunitate in general. Se ia 6 saptamani, de 4 ori pe zi, 4 zile da, 4 zile nu.
Si costa 110.000 o sticluta, dar nu ajunge numai una...vreo 3.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Tinctura de propolis 30pic/3 ori pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Echinaceea era f populara in Norvegia din punctul asta de vedere, adica creste imunitatea.Asta pina acum citeva luni cind s-a descoperit ca de fapt nu ajuta cu nimik.
Eu am citit ca extractul de afine ajuta in ceea ce priveste imunitatea.

Multa sanatate soacrei.

Ile si Vivian (07.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Si mie mi s-a spus ca am iminitatea scazuta, dar mi s-a spus ca nu este nici un medicament pt. a creste imunitatea, sa consum multe legume si fructe, pt. ca doar asa creste imunitatea.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput