Mea culpa (?)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Nu stiu de ce simt nevoia sa scriu la acest subiect, desi nu am obiceiul sa ma bag cand e un conflict, dar de ieri ma tot gandesc ce usor accepta unele persoane sa fie mintite intentionat si inca iau apararea celor care o fac.

Cele doua utilizatoare au recunoscut ca s-au prefacut ca nu se cunosc pentru ca mesajele uneia sa aiba mai multe greutate in apararea celeilalte. Se complimentau si aprobau reciproc, prefacandu-se ca nu se cunosc. Vi se pare corect (daca tot e vb de corectitudine)?

Apoi MissParker pare o persoana care spune tot ce tine de viata ei, tot timpul a vorbit despre familie, dar nu a pomenit despre vara sa care ar fi alaturi de ea de 4 saptamani si alaturi de care ar fi trecut prin aceleasi necazuri. N-as vrea sa gresesc, dar la un moment dat spunea despre un var care ar fi fost - pana la un punct -cam singura persoana apropiata din familie.

Nu e in intentia mea de a da cu pietre, poate imi scapa ceva din toata povestea, dar nu mi se pare corect sa victimizam o persoana sare in mod clar a avut intentia de a folosi o minciuna pentru a face o anumita impresie, sau pentru a da mai multa greutate ideilor sale.

Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

wow, scandal pe forum... scrie in regulament ca nu are voie aceeashi persoana sa foloseasca 2 useri, avetzi vreo dovada ca MissParker si Luna_2007 sunt aceeashi persoana? Eu cred ca nu.

A ca ele v-au indus in eroare este altceva, cu privire la faptul ca se cunosc.

Si la o adica chiar daca poveshtile lor sunt fictziune, care e problema? Eu nu pricep.

Si MissParker si Luna, daca intradevar suntetzi doua persoane diferite, de ce trebuie sa aiba greutate ceea ce spunetzi voi pe forum? Avetzi senzatzia ca daca postatzi ceva, in afara de schimb de idei, credeti ca membrii ishi schimba viatza in fucntzie de ce zicetzi voi, sau avetzi senzatzia ca daca nu vi se da dreptate s-a terminat lumea.

E foarte posibil ca cineva sa aiba dubla personalitate si cred, domnilor moderatori ca ambele doamne care fac parte integranta din acelashi corp au dreptul sa se exprime.

Ideea e urmatoarea: ce atat tam-tam pentru doua doamne care au ascuns ceva sau aceeashi doamna care a folosit doua nick-uri, numai ele stiu adevarul? Au facut rau cuiva? A facut cineva ceva semnificativ cu viatza lui doar pentru ca a postat Luna sau Miss Parker?

Sa fim serioshi... cred ca luatzi totul prea personal, pentru nishte idei postate. Atat timp cat identitatea virtuala nu poate fi dovedita ca apartzinand cuiva, ce Dumnezeu zgarmatzi in ...subiect atat.

Cel mai elegant era sa nu tragetzi concluzii pripite domnilor moderatori, trebuia sa luatzi legatura cu persoanele in cauza, sa le tragetzi deoparte intr-un PM, sa va lamuritzi care e faza si daca nu vroiatzi sa le datzi crezare va mai ramanea un singur lucru de facut: sa o intrebatzi pe luna cand se intoarce in tzara, ca doar e in vizita, si la intoarcere sa vedetzi de unde ishi trage externul, si ce IP foloseshte.

Eu din motive de securitate, la un moment dat am cerut activarea unui alt ID de DC si nu mi s-a aprobat. Mi se pare mai grav sa dati un al doilea ID cuiva fara ca ceilaltzi sa stie, asta nu e tot frauda? NU. Ca e facuta de MODERATORI.

Iar felul in care a fost inchis subiectul mie mi se pare de-a dreptul pur si simplu, mi se pare abuz de putere. Daca ma inshel specific: mi se pare, la prima vedere, ca e de fapt o rafuiala personala.

Acelashi lucru l-am mai sesizat si la alt subiect inchis, autoare enina34 care mi s-a parut ca a fost atacata zdravan mai ales de cineva care o numea Doamna Consilier, ridiculizand-o efectiv si facand bashcalie de felul liber in care gandea.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

..si acum sunt impreuna cele 2 persoane ? sa-si faca o poza amandoua facandu-ne cu mana.. si o sa le credem.

http://www.utdallas.edu/~hxn019200/Internet%20Chat.jpg


Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Intradevar si mie mi s-a parut ca MissParker e putzin in neregula, dar e problema ei, scrie undeva ca poveshtile pe care le postam trebuie sa fie suta la suta adevarate?

Nici pe mine nu m-au crezut unele fete la un sibiect si au zis ca-s truli ca accept viatza pe care o aveam, dar de aici pana la ce s-a creat acum pe forum......!!!!!!!

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Buna idee Joxy, dar crezi ca e greu sa-si cheme o amica sa faca o poza cu ea? Poate doar daca ishi pozeaza buletinele, ca din cate am vazut eu... ne-au dat chiar si datele personale.

oricum ar fi e aiurea si ce au facut ele doua si cum s-a actzionat.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by Porumbita

quote:
Originally posted by flaviutza

Porumbita, dar tu nu jignesti pe nimeni draga mea? ca vad ca o ti una si buna. ti-ai exprimat odata parerea in legatura cu nasul meu, ai de gand s-o ti pana la anul?

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/



daca imi arati tu clar unde te-am jignit eu o sa imi cer scuze... asta una la mana si poi la mana ma indoiesc ff serios ca sunt "draga ta" mai ales in momentele astea...

dau edit ca sa mai adaug ceva... in mod normal nu intru pe DC sa mai iau la harta cu cineva ... timpul meu e ff pretios (pentru mine desigur)... insa m-a deranjat teribil cat de sigura pe tine ai fost in a arunca cu pietre in altcineva, cata mandrie si superioritate razbatea din topicul initiat "nasucul de psiholog" ...

cand am citit in josul postarii ca nu ai nici in clin nici in maneca cu meseria asta m-am bucurat, nu de alta dar eu o respect enorm.

apoi si la topicul asta te-ai grabit sa mai arunci cateva pietre (care nu au reusit sa atinga nici macar suprafata apei, nu de alta da probabil majoritatea userilor forumului astuia au cel putin un var, o verisoara, un unchi, o matusa... mare scofala ca acum scrii de un var si peste ceva timp scrii de nepot sau de verisoara... );

greseala lui Miss Parker e ca s-a expus prea mult, mult prea mult... o sa isi mai ia destule bobarnace probabil pana va invata sa "forumeasca" fara sa se expuna...

cu asta fiind spuse sper sa intelegi ca nu am nimic cu tine personal ci cu unele din postarile tale; si probabil ca va depinde de ceea ce mai citesc daca continui sau nu sa amintesc de asa zisul "nasuc de psiholog"...




apropo de timpul tau pretios, remarc ca te-ai legat deja in trei postari diferite de respectivul subiect. la primele doua nu ai primit raspuns din partea mea, deci trebuia sa te muti la alt topic sa mai amintesti si acolo.ei uite ai primit replica...happy now?apropo,topicul cu pricina a primit un vot,so nu o fi fost atat de nenorocit.

am adus in discutie "verisorul" ca sa atrag atentia ca domnisoara PARKER ii ia pe rand la purecat.var,vara, actualul sot, unchi,fostul sot, fosta soacra, etc. ATI MAI VAZUT VREUN MEMBRU AL FORUMULUI FACAND ASTA?

am avut rabdarea sa citesc tot topicul cu verisorul,infidelitatea si iubirea pt el. spuneti voi ,daca pe site-ul asta in esenta despre copii isi au locul discutii referitoare la "penisul unchiului in erectie pana la ejaculare frecat de pantalonii mei" o expunere ce isi are cu siguranta locul pe siteuri/cabinete de specialitate.parerea mea.

apoi topicul mare si lat despre o conflictul vreu/nu vreau sa devin mama, presarat ici si colo cu aluzii subtile la avorturi,intrebari de genul"ziceti-mi si mie, feteleor,mamicilor,care ii diferenta intre durerile unei nasteri/unui avort provocat",asteptanad sa declanseze reactii.

in esenta,topicurile initiate de MP s-au lasat cu subiecte inchise, cu descrieri detaliate in stil SANDRA BROWN ale incestului/abuzului ,un soi de exibitionism forumistic pe care eu nu il inteleg. pe bune. sau o testare a opiniilor in diverse contexte.

am gasit multe subiecte in care replicile celor doua veneau una dupa alta, niciodata Luna nu a dezaprobat-o pe MP. lucru de altfel observat si de moderatori(PAPADIE)

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

pe forum ca-n tramvai. daca vezi o buzunareala e bine sa-ntorci capul in partea ailalta ca sa nu te scuipe ceilalti calatori ca le-ai deranjat linistea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Dianaintruder, fara suparare, dar pentru o persoana care considera ca se face prea mult tam tam pe un subiect ai postat cam multe la acelasi subiect in ultimele 10 minute!
Fara suparare - chiar am glumit!

Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Flaviutza, spune-mi si mie o chestie, ca pe mine nu ma-ai lamurit pana acum, daca vrea sa vada reactzii cu privire la diferite probleme care e problema... nu-ti place subiectul, nu participi.

Si cine impune limitele celor postate pe DC? Daca vreau, si ash vrea sa cred asta, pot sa deschid un subiect si despre parul din nas, e problema mea ce verau sa obtzin cu el, daca itzi place participi , daca nu nu, care e faza? Atata timp cat Mp si Luna au fost acceptate ca membri ai forumului si li s-au aprobat subiectele si postarile, care e problema, fiecare e liber sa scrie ce vrea, cu ce detalii vrea, atat timp cat nu jigneshte sau nu face afirmatzii care sa deranjeze persoana cuiva.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

ai dreptate kitty, chiar m-a bufnit rasul ca mi-am dats eama ca m-am ambalat prea tare, dara cum zau, fetele alea sau fata nu au omorat pe nimeni, nu au creat nici un prejudiciu, sau ma inshel?

diana

Mergi la inceput