Mea culpa (?)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

Eu, Flaviutza, sunt tanara si nelinistita, si uneori m-au dau cu stangu'n dreptul,dar un lucru am invatat si eu aici pe forum: sa incep cu "PAREREA MEA ESTE CA..." SAU "EU CRED CA..." Pt ca altfel, lumea crede ca incerc sa-mi impun parerea.


ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/



Fara nici o legatura cu topicul:


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

normal Cristina! am inteles ca lucrurile pot fi interpretate! asa ca am grija cu exprimarea,logic! ca sa nu iasa altfel decat am vrut eu sa spun!

te pup si pe tine si pe bebe tau

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mie nu mi se pare nimic aiurea...
Daca ele intre ele au vrut sa isi faca complimente, ce ne pasa noua???
Asa si este...miss Parker nu arata de 39 de ani...
Si, ce?? Daca sunt verisoare si stau impreuna inseamna ca isi cunosc toate pozele sau ca impartasesc tot???
Nu cred ca le-a interesat sa faca public ca se cunosc...dar nici nu au spus ceva de genul "nu te-am vazut niciodata...acum e prima data cand te vad in poze!!!!"
Mie nu mi se pare ca au vrut sa ascunda ca se cunosc...pur si simplu nu au vrut sa faca public...

asa cum nici io nu vreau sa fac public id-ul soacrei mele pe DC...si ma fac ca nu ne stim



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Sanzi, eu nu vreau sa fiu/par rautacioasa, tu ai citit postarile ei/lor la diverse subiecte? in mod ciudat, pt mine, participa cam la aceleasi subiecte, ba chiar raspund una dupa alta.

nu stiu ,posibil sa ma insel, numai ca expusul problemelor in stilul asta(cu detalii lungi, intortocheate,citate peste citate, mailuri postate de la verisorul infidel, mailuri postate de la sotul model ,apoi o noua veriosoara aparuta in peisaj si decpnspirata de moderator,(va data seama ca s-a documentat moderatorul destul de bine, nu isi permite sa dea rateuri ) mi se pare un picut ciudat.

ca si cum cineva ar face experimente pe noi, expunandu-ne diverse situatii.


sa ma ierte fetele(Luna si Miss Parker) eu asa vad situatia. poate chiar au suferit si daca da, modul de expunere a problemei(vezi lungile pagini ,subiectul cu varul infidel, citate peste citate,luat la rand mama,tata,fostul sot,actualul, verisorul, astia toti oi negre,verisoara plus fosta soacra in casa careia locuieste impreuna cu actualul sot, bat inspre patologic(parerea mea, totalmente neavizata)



ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Of Doamne,

Felicia, Luna 2007,

forumul acesta nu tine loc nici de psihanalist nici de prieten adevarat (cu unele exceptii, cam rare)! de ce e nevoie sa va justificati si scuzati, eu nu pricep; pe de alta parte nu e prima data cind impartasind amanunte din viata personala, probleme, ele devin bumerang in mina interlocutorilor, uneori discretia face bine la...sanatate (nu ipocrizia sau minciuna- doar discretia)
iar sa scrii cu doua nick-uri devine pentru unii o crima de lezmajestate, bleah! (edit sa nu se inteleaga ca ma refer la inchiderea topicului celalalt- moderatorii aplica regulamentul si gata, unele postari in schimb....)
pe de alta parte, apropo de topicul flaviutei, exista o intoleranta, o agresivitate si o tendinta continua de vinatoare de vrajitoare care ne face mult rau noua, romanilor, si de care vad ca cu greu ne dezbaram;

parerea mea!


sa o ajutam pe Emma
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Ana ia fa tu un exercitiu de imaginatie: un moderator isi mai face un nick si-si da dreptate peste tot si mai mult se razboieste cu cine nu e de acord cu nickul nr. 1. Cum s-ar numi asta?
Au mai fost cazuri din astea si au degenerat in razboaie inutile la zz. Si culmea toate au aparut la In 1 sau in 2 acolo unde au priza la public.
Stii ce e culmea pt. mine ca nickul nr.2 a aparut taman cand lumea a inceput sa nu-i mai dea dreptate nickului nr. 1. Care culmea nu se cunosteau dar care iaka brusc isi cer scuze ca au simulat ca nu se cunosc. Urat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


papa, iti inteleg punctul de vedere

dar eu ma gindeam la mine...de curind as fi avut mare nevoie de un sfat, niste opinii referitoare la niscaiva probleme personale unde eram in cumpana;
primul impuls a fost sa scriu pe forum, apoi am realizat scenariul pe care din pacate l-am mai vazut pe aici: critici la adresa mea, problemele sau slabiciunile mele devenite ulterior armain mina lui X sau Y interlocutor intr-o discutie contradictorie ulterioara, bashca birfa din comunitate. si in momentul ala da, as fi avut nevoie de o clona; important ar fi fost sa primesc niste sfaturi, nu identitatea mea;
citi oare suntem in stare sa detasam ideile de persoana? eu cred ca foarte putini, si aici mai avem de lucrat;

Ana


sa o ajutam pe Emma
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Ana Stroe


papa, iti inteleg punctul de vedere

dar eu ma gindeam la mine...de curind as fi avut mare nevoie de un sfat, niste opinii referitoare la niscaiva probleme personale unde eram in cumpana;
primul impuls a fost sa scriu pe forum, apoi am realizat scenariul pe care din pacate l-am mai vazut pe aici: critici la adresa mea, problemele sau slabiciunile mele devenite ulterior armain mina lui X sau Y interlocutor intr-o discutie contradictorie ulterioara, bashca birfa din comunitate. si in momentul ala da, as fi avut nevoie de o clona; important ar fi fost sa primesc niste sfaturi, nu identitatea mea;
citi oare suntem in stare sa detasam ideile de persoana? eu cred ca foarte putini, si aici mai avem de lucrat;

Ana


sa o ajutam pe Emma
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512&whichpage=1



De foarte multe ori cine-a avut probleme personale de genul asta le-a expus cu un alt nick despre care i-a anuntat pe moderatori (nu neaparat ca si-o va lua peste ochi mai tarziu cat ca avea nevoie de pareri oneste nu prietenesti). Dar nu este cazul acum :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna_2007 spune:

quote:
Originally posted by papadie

Ana ia fa tu un exercitiu de imaginatie: un moderator isi mai face un nick si-si da dreptate peste tot si mai mult se razboieste cu cine nu e de acord cu nickul nr. 1. Cum s-ar numi asta?
Au mai fost cazuri din astea si au degenerat in razboaie inutile la zz. Si culmea toate au aparut la In 1 sau in 2 acolo unde au priza la public.
Stii ce e culmea pt. mine ca nickul nr.2 a aparut taman cand lumea a inceput sa nu-i mai dea dreptate nickului nr. 1. Care culmea nu se cunosteau dar care iaka brusc isi cer scuze ca au simulat ca nu se cunosc. Urat!


Este dreptul tau sa nu crezi ce am postat pe prima pagina. Dar argumentul tau nu are greutate, fiindca primul topic al lui MissParker (unde si-a luat cele mai multe cataroaie in cap!) s-a inchis cu ca. 3 saptamani inainte ca eu sa vin in vizita la ea in Germania. Cat despre restul, am crezut ca s-a inteles ca suntem pe aceeasi lungime de unda din faptul ca suntem rude de sange foarte apropiate si cu o experienta de viata din pacate mult prea asemanatoare. Da' o lovitura sub centura in plus ce mai conteaza?

Cred ca o cunosc mai bine pe Felicia ca sa stiu ca motivele pt. care posteaza aici nu sunt legate de dorinta de a i se da dreptate. Urat mi se pare ca recurgi tu (ca moderator - de la A MODERA, a tempera) la asemenea petarde. Felicia te-a ironizat pe undeva din cauza ca ai sustinut ca nemtii sunt "niste puturosi" sau cam asa ceva. Oare asta e moneda cu care platesti inapoi? Ca am vazut ca multe persoane se urmaresc cu cinism si agresiune pe forumul asta si nu fac decat sa atace...

Atunci ma scuzati, eu nu mai am ce cauta pe acest forum. Va doresc numai bine la toti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Lorelei,

Discutii despre faptul ca nu e permisa inregistrarea userilor cu 2 nickuri au fost nenumarate. Moderatorii pot vedea daca doi useri scriu de la acelasi IP. Daca eu si sotul meu vrem amandoi sa intram pe DC anuntam moderatorii ca de pe ip-ul meu intra doua persoane diferite. Tot anuntand moderatorii poti avea 2 nick-uri in cazul in care tii neaparat sa capeti raspunsuri pastrandu-ti confidentiala identitatea asumata initial. Am inchis topicul lui Miss Parker rugand-o sa ne anunte cu care nick vrea sa scrie in continuare. Daca ai sa te uiti in regulament ai sa vezi ca in mod oficial nu sunt acceptate doua nickuri pentru un user. Sper ca am clarificat problema.


Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Partir...

Mergi la inceput