Cadouri pentru botez

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "Dar la botez, help!..."
postat de aramona, 30/09/2003, 17:14:35

Dragele mele,

Vreau si eu un sfat: trebuie sa merg sambata la un botez, este un vecin, nu-l putem refuza, habar nu am ce sa-i dau!
Nu e ceva simandicos, va fi doar biserica si acasa, o masa.
Nu am mai trecut prin astfel de chestii, va rog sa-mi dati si mie sugestii!

Va multumesc si va pup,
Ramona



raspuns postat de MirelaV, 30/09/2003, 17:22:11

de obicei se cumpara hainute la bebelus, jucarele si se dau si bani..depinde cum e..dar daca zici ca face acasa...cred ca un cadou e suficient
eu la un botez am cumparat hainute si o iconita din aia de argint..era cu nu stiu ce inger protector al copiilor..si au fost foarte multumiti..

MirelaV



raspuns postat de Babee, 30/09/2003, 17:31:51

Aramona, eu nu sunt de principiul sa dau bani pt copil.Mi se pare ca nu e asa cum trebuie.Eu zic sa-i cumperi mai bine la copil ceva.Noi am fost la un botez in Romania, un nepotel era si i-am luat un set de tacamuriargintate(cutit, lingura, lingurita ,furculita)cu 100 euro, cu tot cu gravat(era nepot).Exista am vazut in Bucuresti sau poate sunt si in alte parti..seturi dar de tacamuri inox pentru copii.Eu le consider frumoase, nu numai hainute si jucarii.Gandeste-te la ceva ce-i trebuie copilului.
Numai bine.

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)



raspuns postat de GabrielaG, 30/09/2003, 20:10:29

Acum depinde si cat sunteti de apropiati si cum le stii tu situatia materiala.. Parerea mea este ca ar trebui sa luati lui Bb mic un costumas ceva si chiar niste pampers, sau o salopetica si stiu ca se dau si niste bani la masa sau dupa masa, aproape de plecare.(in fond ai sa vezi ce fac ceilalti).
Daca e doar o masa asa si stii tu ca au posibilatati, poti folosi ideea de mai sus.
Sanatate multe, petrecere frumoasa si pupici mamicilor cu burtici,
Gabriela si baietii



raspuns postat de Mironna, 02/10/2003, 14:49:08

La botez stiu ca se dau bani si un mic dar pentru bebelus.

Mirona si BB Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "cadouri la botez..."
postat de carola, 15/02/2004, 18:03:15

ce cadouri sa ofera la botez?noi mergem doar la bar (restaurant,nu stiu exact ce e).ei sunt prieteni,deci nu suntem rude si nu stim cu ce sa mergem.
multumesc.

p.s.: si daca intrebarea nu este undiscreta,cati bani se dau? stiu ca in functie de ... si de...,dar cam cat. mergem 2.



raspuns postat de roandre, 15/02/2004, 18:40:05

Buna!
Eu tocmai am fost ieri la un botez la restaurant. Nu am luat nici un cadou pt copil, dar le-am dat bani la masa...am considerat ca in primul rand trebuie sa achitam tacamul si apoi sa-i mai ramana si copilului ceva banuti incat mamica lui sa-i cumpere ceea ce crede ea ca este mai bine!
La un alt botez, facuit acasa i-am luat copilului un costumas foarte dragut...si ceva mai scumput...
Un alt cadou poate sa fie un set format din lingurita, castronas, farfuriuta, canuta pt copil., o jucarie de plus mai mare...etc.

Botezul a fost la Clubul BNR (unde preturile sunt ceva mai mici) si am dat doua persoane 2 mil lei.

Mihaela, 23 ani si puiul mic de 7 saptamani si 6 zile
Dr Branescu, Polizu

Mergi la inceput