pampers

pampers | Autor: armany

Link direct la acest mesaj

pana la ce varsta a copilului ati folosit pampersul? eu stiu pe cineva care are 2 ani si 7 luni,si foloste si acumes.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leokris spune:

eu am doi baieti cel mare de cinci ani el a lasat pemparsul la 1,8 luni cel mic are 1,4 luni si am inceput sa-l las in timpul zilei fara sta pe olita speram sa scapam cat de curand de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

peste zi pana la 2 ani jumate, peste noapte: inca si acum, la micuta...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

V-am batut: 2 ani si 11 luni!(mai avem pampers la somnul de pranz si noaptea - si nici gand nu am sa-i dau jos ) .Rosii, ceva?!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Pana la 3 ani si aproape 3 luni. Dupa care, in cateva zile a facut numai la wc si ziua si noaptea si putea sa reziste si cand eram afara pana ajungeam la vreo toaleta. Nici un accident. Pipi facea deja la wc de vreo doua luni, cu kk n-am rezolvat-o deloc pana atunci.

Claudia , Cristi (16.12.2002) si Radu (5.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elodie spune:

quote:
Initial creeata de armany

pana la ce varsta a copilului ati folosit pampersul? eu stiu pe cineva care are 2 ani si 7 luni,si foloste si acumes.


Si noi avem 2 ani si 5 luni ,si inca folosim pampersul

http://www.totsites.com/tot/elodie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2004 spune:

Afara lumea este mai intelegatoare vis-a-vis de pampers - poate din lipsa de timp (sunt multi de afara care nu au bunicii langa ei sa se ocupe de bebe) asa ca pampersul este solutia pana cand copilul este intr-adevar pregatit sa renunte la el. In ro - se renunta mai repede la el influentati de bunici, vecine, matuse: "copilul tb pus pe olita de cum sta in fund - adica 6-7-8 luni)!!! - spun asta si din experienta proprie ...
Noi inca il mai avem la 2 ani si 3 luni - si zi si noapte - acum suntem in plin proces de dezvatare - fara pampers peste zi - dar stat cu ochii pe el si pus periodic pe olita sa nu care cumva sa aibe accidente pe covoare !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elodie spune:

quote:
Originally posted by roxi2004

Afara lumea este mai intelegatoare vis-a-vis de pampers - poate din lipsa de timp (sunt multi de afara care nu au bunicii langa ei sa se ocupe de bebe) asa ca pampersul este solutia pana cand copilul este intr-adevar pregatit sa renunte la el. In ro - se renunta mai repede la el influentati de bunici, vecine, matuse: "copilul tb pus pe olita de cum sta in fund - adica 6-7-8 luni)!!! - spun asta si din experienta proprie ...
Noi inca il mai avem la 2 ani si 3 luni - si zi si noapte - acum suntem in plin proces de dezvatare - fara pampers peste zi - dar stat cu ochii pe el si pus periodic pe olita sa nu care cumva sa aibe accidente pe covoare !!!!



Da Roxi,ai perfecta dreptate.Aici toata lumea asteapta ca,copilul sa fie pregatit el in sine,si nu obligat!

http://www.totsites.com/tot/elodie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Roxi, subscriu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

la doi ani si cateva zile, in doua zile scapat de pampi de zi. la doi si vreo 7 luni, dupa doua zile de cosmar in care copilul plangea noaptea, mi-am dat seama ca ea se abtinea sa nu faca in pampers.

acu faza nasoala e ca ma trezeste de 2 ori pe noapte sa faca ....mai bine era cu pampi!!

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

eu ma pot mandri inca de acum tinand cont ca bebelusa mea are doar 8 luni ca face caca si pipi ori de cate ori o pun la olita si sper sa scap de pampers imediat ce v-a incepe sa vb.
mult succes

oprescu

Mergi la inceput