intrebare-despre debridat

intrebare-despre debridat | Autor: nusicasiely

Link direct la acest mesaj

Mi-a recomandat pediatra debridat pt constipatie.I-am dat alalta seara,ieri de 3 ori si azi dimineata,cate 1ml.si-a facut efectul si bebelina mea a facut singura kk.intrebarea mea este,cat trebuie sa continui cu dedridatul?daca ma opresc se va constipa iar?ii cam da dureri de burtica

nusica,mama lui ely

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Eu zic sa ii dai macar o saptamana.
Debridatul nu deranjeaza la stomac si nici nu constita.El regleaza tranzitul intestinal in ambele situatii.Nu are de ce sa-i fac rau.

Luminita35+ si Daria
Pozele mele

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danig spune:

Parerea mea e ca ar trebui sa ii dai mai multe zile(cel putin 5),pentru a-si face efectul. I-am dat lui Rares in perioada colicilor. A mai avut o perioada cand se trezea noaptea si acuza dureri de burtica. Dupa ce i-am dat Debridat, si-a revenit. Regleaza f.bine tranzitul intestinal, e indicat atat la constipatie, cat si la diaree, e placut la gust, deci acceptat usor de copii, si da rezultate bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandru_bn spune:

eu am dat bebelusului debridat din a 10 zi de la nastere...avea si diaree..si colici si dureri de burtica...a fost ff bune...dp 2 luni a scapat de colici....care nu au fost foarte crunte..cu toate ca a avut si noaptea si ziua..si mai ales debridatul la ajutat la relarea tranzitului intestinal..nu l-a mai durut burtica...ii dadeam de 3 ori pe zi cate 0,5 mg.....
deci eu il recomand cu incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikuta spune:

eu i-am dat debridat din prima zi cand am venit de la maternitate la recomadarea doctoritei pediatru pt colici si am fost foarte multumita de el-nu a fost constipata niciodata,a avut scaun regulat(de doua ori pe zi) si ne-a ajutat si cu colicii.noi am folosit pana la doua luni si jumatate dupa care nu ne-a mai trebuit,au disparut colicii si nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

quote:
Initial creeata de nusicasiely

Mi-a recomandat pediatra debridat pt constipatie.I-am dat alalta seara,ieri de 3 ori si azi dimineata,cate 1ml.si-a facut efectul si bebelina mea a facut singura kk.intrebarea mea este,cat trebuie sa continui cu dedridatul?daca ma opresc se va constipa iar?ii cam da dureri de burtica

nusica,mama lui ely



in nici un caz nu ii da dureri de burtica! debridatul se recomanda in cazurile severe de colici la bebelici! poate durere de burtica din cauza constipatiei, cand ii vine sa faca KK... da-i cateva zile macar, apoi vezi cum se comporta!

eu i-am dat zilnic cateva luni lui bogdan, pt colici...

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

si cand stiu ca s-a reglat si nu mai trebuie sa ii mai dau?

nusica,mama lui ely

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Daca nu ma insel, vezi ca dupa ce prepari solutia trebuie folosita in 14 zile (parca!) asa ca..........
Dar dr ei nu ti-a spus cat sa-i dai? Cat timp adica?



*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput