Un barbat de care-ti place mult iti face avansuri.

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Da' cica era un banc , ce spunea ca daca-i si frumoasa si desteapta - atunci sigur e barbat!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

uu

quote:
Originally posted by bufi

http://www.idieta.ro/articol/3569_afla_cum_poti_salva_o_casnicie_cu_probleme.html


Aici nu e vorba de a salva o casnicie in sensul clasic ,ca Paraluta a demonstrat in timp ca e dispusa la concesii pina la plus infinit.Sotul ei are probleme psihice,ceea ce implica faptul ca ea sustine probabil si material aceasta casnicie.
Ea prin mesajele ei nu demonstreaza decit ca e disperata,ar dori un pic de normalitate , o relatie normala si sanatoasa,un pic de tandrete.In cotextul dat eu cred ca vrea ceva firesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dulcetica
In cotextul dat eu cred ca vrea ceva firesc.


Dar s-ar putea ca nu asta sa fie solutia. Omul e casatorit si cat o poate fericita? O viata furata, facuta din bucati?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chirsta spune:

Sfatul meu este : asculta-ti inima, caci nu ai decit o viata de trait. Poate sinteti destinati unul altuia, nu se poate sti. Trebuie sa-l cunosti bine inainte de a trece la acte, insa eu zic ca fiecare om are un destin si uneori e bine sa-l urmeze chiar daca ''nu se face''. Cite nu traiesc cu cineva care nu li se potriveste din cauza ca ''nu e frumos sa lasi familia ?'' Asadar deschide-ti sufletul si evalueaza daca se merita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Alex2, sigur esti barbat?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Alex2, sigur esti barbat?


Eu cred ca da, cel putin sper.
Acum serios, cred ca gresiti, si asta s-a mai discutat (scuze de offtopic)sa generalizam si sa spunem ca "toti barbatii e porci". Daca l-ai intreba pe sotul tau ce parere ar avea, poate ca sfat prietenesc la fel ar raspunde. In plus in ce ma priveste fidelitatea este o calitate la loc de cinste si foarte necesara. Atat ptr mine cat si ptr partenera.
Iar ptr Paraluta, un sfat prietenesc nu ar fi sa o indemn sa accepte o relatie extraconjugala, in primul rand ca fiind colega de forumat sunt de partea ei, si spunand asta nu inseamna ca nu il inteleg pe el ca barbat. Dar o relatie cu el s-ar putea sa nu-i aduca tocmai fericirea dorita. Si cum am mai spus, daca o casnicie nu merge, solutia nu sunt aventurile celor doi. Daca simtit ca nu mai poti si nu mai esti multumit, e mai bine sa pui punct si sa iti traiesti viata.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

s-au intamplat cateva lucruri in viata mea,care mi-au demonstrat cam 70 la suta ca EL e alesul meu.
Precizez ca este un om foarte foarte serios, la fel si eu, ca nu ne arde de lucruri din astea, dar pur si simplu asa a fost sa fie, sa ne placem.va dati seama,daca vorbim cu "dvs"unul cu altul...
dar credeti-ma, nici o femeie nu i-ar rezista...
voi reveni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by Alex2
Acum serios, cred ca gresiti, si asta s-a mai discutat (scuze de offtopic)sa generalizam si sa spunem ca "toti barbatii e porci". Daca l-ai intreba pe sotul tau ce parere ar avea, poate ca sfat prietenesc la fel ar raspunde. In plus in ce ma priveste fidelitatea este o calitate la loc de cinste si foarte necesara. Atat ptr mine cat si ptr partenera.
Iar ptr Paraluta, un sfat prietenesc nu ar fi sa o indemn sa accepte o relatie extraconjugala, in primul rand ca fiind colega de forumat sunt de partea ei, si spunand asta nu inseamna ca nu il inteleg pe el ca barbat. Dar o relatie cu el s-ar putea sa nu-i aduca tocmai fericirea dorita. Si cum am mai spus, daca o casnicie nu merge, solutia nu sunt aventurile celor doi. Daca simtit ca nu mai poti si nu mai esti multumit, e mai bine sa pui punct si sa iti traiesti viata.



... chiar daca esti barbat, imi permit sa-ti ofer o floare virtuala pentru cuvintele scrise de tine.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by paraluta
EL e alesul meu.


Atunci rezolvati-va situatia si fiti impreuna asa cum trebuie, nu pe ascuns, nu inseland. Cu atat mai mult cu cat exista respect intre voi. Nu-l lasa sa se piarda. Un barbat respecta o femeie pe care o doreste dar nu a avut-o, in comparatie cu o femeie care a fost a lui si s-a limitat numai la...sex.

Danelutza, multumesc. Nu am facut decat sa-mi spun parerea.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput