Teste de sarcina negative...si totusi gravida?

Teste de sarcina negative...si totusi gravida? | Autor: bubuleana

Link direct la acest mesaj

Scumpe mamici si gravidute,

Vi s-a intamplat cumva sa aveti teste de sarcina negative si totusi sa fiti insarcinate?

Eu experimentez o intarziere neobisnuita de ciclu, il am regulat la 27-28 zile. Sunt deja Z31 si nici un semn de rusi. Insa testele ies negative.
Stiu ca depinde de fiecare organism (de cum secreta hcg-ul), de data ovulatiei (pe care n-o stiu pt ca am fost in vacanta si nu m-am mai gandit), etc dar as vrea sa aflu mai multe despre experientele voastre cu teste negative dupa care sa aflati ca sunteti insarcinate iar testele sa se pozitiveze mult mai tarziu.

Multumesc

bubuleana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Bubuleana, iti doresc din suflet sa fi ! Mai sunt cazuri cand testul e negativ si totusi...

Dar nu la mine: asta-vara am avut o intarziere de 6 zile si am stricat o gramada de clear blue, dar negativ.. nici acum nu stiu ce a fost: dereglare, raceala,..dar din sep sunt .

Am citit ca intram in anul porcului si asta e un an bun pt facut copilasi destepti si norocosi! SUCCES si tine-ne la curent!

An@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

La mine a iesit pozitiv la 2 zile dupa ce mi-a intarziat ciclul...dar am o verisoara care zicea ca a facut o gramada de teste, si toate ieseu negative. Insa ea "simtea" ca este insarcinata...iar acum are o mandrete de fetita de 4 ani! Asa ca se mai intampla si minuni


dia 22 + Stefan
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bubule, mare fericire ar fi sa fii .
Ai incercat sa faci teste de sarcina diferite?
SureCheck am inteles ca este un fel de Clear Blue si ca are rezultate bune.
Iti tin pumnii!


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piccolina spune:

salut la toata lumea....si eu vreau un bebe....asa ca maine imi iau un test de sarcina sa vedem ce iese + sau - ?!? sotul meu abia asteapta sa fie tatic... si vrea sa fie orice, numai fetita sanatoasa sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Piccolina: iti tin pumnii sa-ti iasa pozitiv din prima

Nana: scumpica mea, am facut teste diferite: Clear Blue, Sure Check, barza, femina dar toate negative. Poate oi fi ovulat mai tarziu ...

Ana, Diana: multumesc Sa va traiasca burticile!

Nu pot spune ca ma grabesc sa aflu... daca vin rusii asta e, daca e sarcina ff bine dar vroiam sa fac un fel de "studiu de piata" cum e cu testele astea pt ca am citit mai multe pe net si se pare ca testele de urina dau de multe ori rateuri, adica rezultate fals negative si ca nu sunt chiar atat de 99% sigure cum scrie pe ele, mai degraba doar 75%.
Deci, cine a mai avut rezultate fals negative la testul de urina??


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Bubule, fata draga ma bucur sa te ,,vad,, . Ma rog sa fie bine la tine - vezi, poate vei fi tu un exemplu pentru studiurile fetelor din viitor cu teste negative si bebelus in burtica

Multa sanatate si da Doamne un bebelus unei fete zimbarete si dragi

30 + are mama fata Ilinca



pozele mele cu burtica si fara


Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Si mie mi-au iesit multe teste negative si asta pt ca le facusem prea devreme. Pierdusem total data UM. Adik habar nu aveam. Si ne-am apucat de "treaba" prin 20 oct. Pe 5 nov, de ziua mea, am facut test care a iesit negativ. Nu-ti spun ce dezamagire!
Dupa vreo 2 sapt, pe 17 nov, vazand ca tot nu e rost sa imi vina, am mai facut un test. Si acesta a iesit pozitiv, dar mult dupa timpul scris la instructiuni. Dupa jumatate de ora se vedea f clar a 2a liniutza. A doua zi, medicul a confirmat sarcina la eco transvaginala...4-5 sapt, 3mm.
Asa ca e posibil sa fie prea devreme si de aceea sa iasa testul negativ.
Iti doresc un bb frumos si sanatos!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

e posibil sa fie prea devreme sa faci testul...
sunt la a doua sarcina, dar nu mi s-a intamplat sa am test negativ si sa fiu insarcinata, mi s-a intamplat ca a doua liniuta sa fie slaba la prima sarcina, dar era prezenta; la a doua sarcina, la numai cateva zile de intarziere, aveam ditamai linia foarte rosie foarte clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bubule, lunile trecute, cand eram novice in teste de sarcina si de ovulatie, am tot rasfoit si m-am documentat si tot atunci am aflat ca testele Clear Blue sunt cele mai bune, in sensul ca, ele iti dau un raspuns chiar inainte cu 5 zile de data la care ar trebui sa vina in mod normal uratzii.
Uite www.clearblue.info/uk/ColourChangeTip.cfm" target="_blank">aici , in josul paginii gasesti un tabel cu cat de corect este rezultatul testului daca faci testul inainte de timp.
Pupici.[up]


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

da, mie mi s-a intamplat! prin ziua 36-37 dupa ciclu mi-a iesit negativ, si abia dupa 40 zile mi-a iesit pozitiv.
e adevarat ca aveam un ciclu de 32-45 zile, de nu stiam niciodata pe ce lume sunt!
testele negative le-am facut cu barza (parca), iar cel care a iesit pozitiv era un no name pe cale de expirare...

Mergi la inceput