lenjerii superbe pt patut

lenjerii superbe pt patut | Autor: alia_ro

Link direct la acest mesaj

Am gasit un site cu lenjerii superbe pt patut, dar din pacate este din SUA, iar modelele prezentate sunt destul de scumpe (pt. mine).
In Romania eu personal nu am mai vazut asa ceva.

Exista vreo doamna priceputa in ale croitoriei care sa poata realiza ceva similar si la un pret rezonabil?

Iata si site-ul: http://www.lambsivy.com/newsite/products_bedtime_originals.shtml

Multumiri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salma2005 spune:

Intr-adevar sunt absolut superbe si cred eu ca orice bebelus merita asa o camera; dar acolo nu sunt numai lenjeriile, ci si camera, decoratiunile, patutul si restul mobilierului alcatuiesc un tot unitar pe o tema cromatica data, asa ca nu cred ca o simpla croitoreasa poate sa rezolve problema;
Eu pentru fetita mea am luat tot un patut de lemn care se si leagana si are sertare jos, unde am pus-o sa doarma din prima zi de cand am adus-o acasa; insa acum cand e marisoara se foieste in patut si da cu capul in peretii de lemn ai patutului. ce am gasit de cumparat ca tur de pat mi s-a parut foarte scump si nici nu era la dimensiuni, asa ca am cumparat de la fabrica de mobila burete pentru tapiserii de 2 cm grosime (coala de 2m/1m este 200.000 adica 20ron) pe care am taiat-o la dimensiunile patutului si apoi am cumparat 1.5m metraj imprimat pt copii cu ursuleti,(erau si alte modele) 7 ron metru liniar lat de 2.20m siam croit fetele si din tot acest material mi-a iesit un tur de pat absolut superb si un cearsaf de pat caruia i-am facut la margine un canal pe unde am bagat elastic si imbraca salteaua.
Asa ca, parerea mea este ca numai lenjeria patutului ti-o poti face singura, dar acolo in imaginile alea e mult mai mult decat niste lenjerii superbe.

Mergi la inceput