Bagi mana in foc ca partenerul nu te inseala?

Bagi mana in foc ca partenerul nu te inseala? | Autor: Lemoni

Link direct la acest mesaj

Nu ,nu am nici un motiv sa cred ca ma inseala , dar eu nu pot niciodata sa bag mana in foc pt cineva .Chiar daca exista multa incredere in canicia mea nu as baga mana in foc .
Voi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Nu.
In general, bag mina in foc pt. foarte putine lucruri si asta nu e unul dintre ele.
Doar cred ca nu ma inseala in momentul asta - din comoditate, nu de altceva. Nu cred ca ar mai avea timp, chef si resurse dupa ce pazim amindoi bb in fiecare noapte si ziua e la job cite 12 ore.



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

nu!

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

DA. Poate sunt naiva dar stiu ca isi iubeste familia.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Increderea...
Cred ca increderea este cea mai importanta in orice tip de relatie, fie in casnicie, relatie de iubire, prietenie, parteneriat. Cand increderea este stirbita sau pierduta totul s-a dus. Apreciez pe cei care au incredere, pe cei care ofera increderea lor usor, cu riscul de a fi raniti, si pe cei care ofera a doua sansa.
Si ca sa raspund la intrebare:
Da

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mana in foc nu se baga pentru nimic. Nici pentru propria persoana.
Si, vorbind despre acest subiect, o siguranta prea mare chiar strica...e bine sa ai macar o antena treaza...


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Antena aia treaza pentru mine e echivalenta cu neincrederea. Daca nu am incredere, incep sa-l verific, sa-i umblu in telefon, sa-i trag de limba prietenii, sa incerc sa-i sparg parola de mail, sa-l interoghez de fiecare data cand intarzie, sa-i suspectez toate relatiile cu persoane de sex opus si sa vad "semne" inchipuite in orice gest si orice vorba. Inseamna sa o iau eu razna incet, incet si sa sa duca totul de rapa din cauza tensiunilor si a frustrarilor.

De aceea prefer sa am incredere in ceea ce simt si in ceea ce vad. Prefer sa fiu considerata naiva si sa continui sa am incredere in oameni. Sa am incredere in relatia mea.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Cand eram mici si vroiam sa ne convingem ca cineva are dreptate, intrebam ceva de genul "te juri pe mama?"..asta era metoda suprema de a dovedi ca persoana respectiva spunea adevarul 100%...
Daca e sa fac o analogie intre a baga mana in foc si intrebarea din copilarie spun ca nu, nu as baga mana in foc...pentru ca mi se cam pare sinonim cu acel 'jur' care reprezenta adevarul suprem ...

Dar am incredere in relatia mea si absolut nici un motiv sa intru la banuieli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu sunt de acord cu cladiua...partialadik si eu am acum incredere totala si chiar pot baga mana in foc si stiu si de ce zic asta suntem impreuna 24/24 ...dar nu bag mana in foc pe termen lung...adik orice se poate schimba...deci raspunsul final este NU

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Da.
Evident pentru acum, ca nu poti garanta ce se va peste 5 ani.

Sorana si Monica (4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Da bag mana in foc pentru acum, nu pot garanta insa pentru viiitor, nici macar pentru peste o luna de-acum incolo daramite peste ani.

Mergi la inceput