Reintoarcerea la serviciu

Reintoarcerea la serviciu | Autor: grodear

Link direct la acest mesaj

De luni, incep serviciul...abia astept sa- mi revad colegii si sa stam de vorba. Ma simt de parca acum ma angajez prima oara. Am un colectiv super si am cam suferit ca a trebuit sa stau acasa atata timp, mai ales ca a fost o perioada in care m- am plictisit groaznic, nu aveam cu cine sa schimb o vorba.

La voi cum a fost, cele intoarse din postnatal? Cum v- au intampinat colegii si cum v- ati simtit in prima zi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Si eu eram foarte emotionata cand ma gandeam ca o sa revin la serviciu, ca o sa-mi reintalnesc colegii... ce mai... parca intram in clasa I, as ma simteam . Insa revederea mi-a lasat un gust amar, multe schimbari, colegi cu care eram chiar prieteni i-am regasit schimbati, ce mai, intr-un cuvant nu mi-a placut cum i-am regasit, nici pe ei ca si colegi, nici ca si evolutie pe plan financiar. Motiv pentru care am plecat de la ei dupa 2 luni, cand mi s-a ivit o ocazie mai buna. Si nu regret deloc.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Sper sa nu fiu si eu dezamagita pentru ca mie chiar imi place unde lucrez si tare nu as vrea sa fiu nevoita sa plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Si eu am patit cam ca Elle_seb.
Si e unul dintre motive pentru care caut sa plec.
Pur si simplu oamenii se schimba si, de cele mai multe ori nu in bine. Eu iti doresc ca la serviciul tau sa nu fie asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Eu am revenit mai repede la serviciu, cand baietelul meu avea 8 luni,deci nu am lipsit o perioada lunga de timp dar pot sa zic ca a fost super, chiar mai bine decat inainte.Cat timp am stat acasa am pastrat legatura cu colegii mei, niste draguti.

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitranca spune:

buna, fetelor
sunt noua pe forum, deci scuze daca mai gresesc,asta e
.Apropo de serviciu, la 1 an si 8 luni ale fetitei mele am inceput serviciul. Toate bune si frumoase, 2-3 luni, ca dupa aceea au inceput discutiile. Problema e ca am 2 colegi, barbati, directorul, care e tot barbat, si contabila, care e femeie.
vedeti voi, am ajuns la concluzia ca noi, femeile cu copii mici, suntem cam luate in deradere. Ca nu prea muncim, ca ne gandim la copii si nu la servicu. Ideea e ca am incercat cat am putut sa nu-i stresez cu problemele mele, dar nu prea a contat. Lor tot li s-a parut ca ei muncesc cel mai mult,ei sunt cei mai stresati, si eu nu.
Parca regret ca m-am intors la serviciu.Oricum, daca incerc sa-mi ofer ajutorul , zic ca nu este nevoie. Nu-i mai inteleg.Astazi chiar am venit acasa destul de suparata. Asta e viata. Incerc sa trec si peste asta . Va doresc bafta celor care doriti sa va intorceti la serviciu, dar e destul de greu sa te reintegrezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Si eu... si eu...
Reincep serviciul exacte de luni ... si e servici nou! Abia astept; am niste emotiiiii!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Mitranca, bine ai venit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Mariana, bafta la noul serviciu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu peste 2 saptamani si jumate incep.mi-e groaza pur si simplu.
daca voi ocupa tot vechiul post cel care s-a ocupat de probleme nu prea s-a ocupat de fapt.deci o sa am de rezolvat o gramada de chestii caer 2 ani au fost neglijate.
daca mi se va da al post iar e naspa (asha mi s-a dat de inteles)

offf

jo si alexandra
recomandari,
***************
home sweet home!

Mergi la inceput