Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Incalzirea globala

(13 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 29

belle_vue
belle_vue

325 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui belle_vue Adauga semn de carte la mesaj Trimite belle_vue un Mesaj Privat

Incalzirea globala

In UK tema incalzirii globale e obsesiva atat in presa cat si (ca urmare) in politicile partidelor aflate le guvernare respectiv in opozitie. Sunt curioasa daca si in alte tari europene si nu numai lucrurile stau in acelasi fel, sau au englezii piticul lor special pe creier...

Desigur ca e o problema importanta, dar importanta care se da responsabilitatii individuale si chiar colective intr-o tara, la urma urmei, nu foarte mare mi se pare exagerata in conditiile in care China contribuie cu vreo 30% la procesul de incalzire globala si n-are nici un gand sa schimbe ceva in modul in care isi realizeaza dezvoltatea... Ca sa nu mai vorbim de SUA si alte state din America de Sud care nici ele nu vor sa auda de modificari ale industriilor poluante etc.

Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)

Those who can't laugh at themselves leave the job to others
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

ache

796 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiache Adauga semn de carte la raspuns Trimite ache un Mesaj Privat
se pare ca si pe americani ii preocupa problema,dar mai putin la nivel politic
ai vazut filmul lui Al Gore, "an unconvenient truth"?
prezinta adevaruri socante
si apropo de schimbarea climei pe glob, asta e de departe cea mai rece si ploioasa iarna de 4 ani de cand traiesc in abu dabi

anca
Mergi la inceput
dianaelena
dianaelena

151 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dianaelena un Mesaj Privat
si aici la stiri se vorbeste despre incalzire, chiar de dimineata au dat la toate stirile.

"Se spune mereu ca timpul schimba lucrurile, dar, de fapt, tu esti cel care trebuie sa le schimbe."
Andy Warhol
Mergi la inceput
scarmanus
scarmanus

1632 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite scarmanus un Mesaj Privat
Eu oricum am senzatia ca locuiesc pe o bomba cu ceas. Cam asa imi imaginez Terra la ora asta. Eu, personal reciclez tot ce pot, insa incetinirea incalzirii globale mi se pare deja o cursa contracronometru, in conditiile in care se preconizeaza topirea integrala a calotei glaciale de la Polul Nord in 40 de ani.

pisici, flori si jucarele

valicalin

180 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite valicalin un Mesaj Privat
toata lumea se agita ,dar nimeni nu face nimic.nici nu stim cum o sa arate viitorul,

calinv
Mergi la inceput
Elenalove27
Elenalove27

3197 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiElenalove27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elenalove27 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by scarmanus

Eu oricum am senzatia ca locuiesc pe o bomba cu ceas. Cam asa imi imaginez Terra la ora asta. Eu, personal reciclez tot ce pot, insa incetinirea incalzirii globale mi se pare deja o cursa contracronometru, in conditiile in care se preconizeaza topirea integrala a calotei glaciale de la Polul Nord in 40 de ani.

SUBSCRIU

si exact cum a spus si valicalin,

"toata lumea se agita ,dar nimeni nu face nimic.nici nu stim cum o sa arate viitorul..."

POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous
Mergi la inceput

Angelinne

793 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAngelinne Adauga semn de carte la raspuns Trimite Angelinne un Mesaj Privat
Cititi un articol interesant:

http://ro.altermedia.info/index.php?p=2099

Angelinne
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Elenalove27

quote:
Originally posted by scarmanus

SUBSCRIU

si exact cum a spus si valicalin,

"toata lumea se agita ,dar nimeni nu face nimic.nici nu stim cum o sa arate viitorul..."

POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

SI IO SUBSCRIU........si ma intreb cati dintre noi sint constienti de ce se intimpla.....
Asa cum au luat fiinta atitea organizatii mondiale,ar putea sa se nasca si una puternica,la care sa adere toate tarile interesate si care sa lupte in vreun fel impotriva acestui lucru.....
Bat campii,nu-i asa?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput
raresionut
raresionut

1440 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui raresionut  Trimite mesaj yahoo luiraresionut Adauga semn de carte la raspuns Trimite raresionut un Mesaj Privat
Sunt convinsa ca numai noi, oamenii, printr-o mentalitate rationala putem face ceva, iar timpul se scurge si nu in favoarea noastra, nici macar ca si idee pentru a gandi la viitor, la copii nostri.
Iar, ca si intrebare personala, cati romani cunosc fenomenul sau macar termenul, ca sa nu mai vorbim de stoparea fenomenului?!

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat
Dovada nr. 1 a incalzirii globale, o traim cu totii; in Canada, la ora actuala, 7 ianuarie, 2007, temperatura va fi pana la 6oC dupa-masa. Cand normal ar fi zapada de un metru si undeva la -10, -15oC...
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat
Dovada nr. 2 a incalzirii globale: cine a zburat in decembrie deasupra intregii Siberii si a avut curiozitatea sa se uite din cand in cand pe geam in cele 5 ore nu se poate sa nu fi ramas socat: NICI URMA DE ZAPADA IN SIBERIA IN PLINA IARNA!!!
Mergi la inceput
Pag. din 29 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com