remediul este Dentinox gel

remediul este Dentinox gel | Autor: Hildegard

Link direct la acest mesaj

Mamici, de 2 sapt incoace eu n-am dormit 4 ore legate noaptea...pofta de mancare e asa si asa. Uneori daca ia in gura scoate cu limba afara tot. Papa numai banana, cereale cu lapte, gris, si cu greu restul.
Ce m-am gandit io! Hai sa-i fac masaj cu Dentinox. Era noaptea. Saracutul a adormit imediat, efectiv sforaia de usurare...n-am bagat in seama. Am mai testat si a doua oara si a treia oara si efectiv ii face bine.
Nu stiam ce are copilul, de e agitat, nu doarme....scaune mai moi cateodata, nu zilnic...si iaca asa.
Sa fie maselele??????
Voi ce ziceti?
Avem deja 12 dinti...premolarii sunt afara urmeaza maselele si caninii care eu stiu ca ies mai tarziu, nu, pe la 2 ani?
Sau simptomele sunt inainte cu cateva luni?

Azi iarasi, acum la 10 (el inca nu si-a scos somnul de dimineata) se tot foia si l-am facut cu gel dupa care in 5 min. a adormit.

Io ma panicam ca cine stie ce are cupilu.
Dar ata timp cat nu face febra, nu tuseste, e ok.

A....ne-a curs nasul fara alte simptome...deci tot de la dinti o fi. Pana acum ne-a mai curs nasul si dr. a zis ca e de la dinti.
Seara inainte de culcare ii dau 4 ml de nurofen...acuma nu-i dau zilnic dar n-am ce-i face. Ce altceva mai pot sa-i dau?

Deci, e clar ca e de la dinti?????
Voi ce ziceti?
Dati-va cu parerea......

acum ma plang:nu mai pot de spate....el are 12.600 la 1 an si 2 luni si 88 cm
morrr de oboseala. Ma ajuta numa sotul care ziua pana la ora 17.30 e la servici. Ziua nu pot dormi numai dimineata cand il ia sotul la 7 ca atunci se scoala steff si pe mine ma lasa sa mai dorm pana la. 8.30.



de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 1 luna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Si acuma doarme steff....deci e de la dinti zic io. Daca aveti alte rareri va rog frumos....sa le scrieti.
Eu stiu ca nu e sanatos gelul asta...dar ce sa fac. Dr. mi-a zis ca pot sa-l dau linistita.
Cat mai dureaza noptile astea?

Atatea intrebari va pun...ca vreau sa stiu cum a fost sau e la voi.
Io sunt asa de obo ca nu mai stiu cum ma cheama. Nici cafeaua nu-si mai face efectul.....
sa va mai zic ceva....azi noapte am crezut ca mi-a perforat sfarcul (el mai suge pe la ora 22 seara si noaptea la cerere).Am strigat asa de tare ca sotul s-a speriat rau de tot.Dar acum nu ma doare....m-am dat cu Garmastan. Deci, ii vine sa muste....mai avea el tentative de astea cand au iesit dintii anteriori. in rest nu are obiceiul sa ma muste.


a...sa nu uit. Cand ii dau sa manance da din cap stg-dreapta....mai reusesc sa-i bag cate o lingurita cu greu.
Oare ce simt ei cand le doare asa...mancarime, durere acuta????

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

cred ca ce simt copilasii cand le cresc dintii seamana cu ce simtim noi cand ne dor!

daca gelul acela il linisteste, atunci continua sa ii dai pana apar maselele! sa stii ca ar putea sa dureze destul de mult, depinde cat de tare e gingia.

in general toti copiii au dureri cand le ies dintzii/ maselele, unii sufera mai mult altii mai putin...

sper sa reusiti sa treceti cu bine de asta! pupici si sa va creasca mai repede maseelele!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Nu stiu ce asimt ei dar probabil ca ceva nasol. Eu la Catrina n-am stiut ce-i aia durere de dinti vedeam doar ca i-au mai aparut dinti si masele...in skimb Sofia se foieste, se scoala noaptea la 3 si pana la 6 e numa chiote si joaca. La ea isi face efectul CALGEL- in sensul ca UNEORI adoarme la loc dupa ce-i ung gingiile cu el. Aaa si de Revel i-a rasarit si ei coltul unui dintisor



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

aaa si Sofia are un pic de febra si multi muci dar ea e clar racita.
(ii curg okii si are muci mamaligoshi)


Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

pana la 13.30 a dormit...ca niciodata. El doarme de obicei de la 10 la 11 sau de la 11 la 12...depinde cand se scoala dimineata.
I-am dat de papa:spanac cu smantana si a papat tot cu paine. deci e ok deocamdata. A...a baut si Activia de baut si a halit si ceva mandarine din compot. Un picut dar e bine...

Pana sa rasara 12 dinti pe care-i avem acum am avut o singura data muci si in rest foiala noaptea. Atat!. Fara febra. i-am dat Nurofen, nu zilnic dar cand cum....i-au iesit asa unul dupa altul. N-am avut la fiecare dinte simptome. am uns la inceput cu Calgel dar parac degeaba. de cand am inceput cu Dentinox...e ok, superrr ok.

poata sa iasa caninii asa repede?????



de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Si noi am folosit Dentinox si n-am avut deloc probleme. Dar de ce zici ca nu e sanatos gelul? Inclusiv sotul meu l-a fol cand i-a dat o masea de minte!
Nopti linistite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Eunice,pai asa am auzit pe multi ca ziceau ca ar fi toxic...pai toate medicamentele sunt toxice...atunci nu mai dam nimic la copii ii lasama sa sufere saracii
Da io nu ma iau dupa astea...doara e facut pt. copii, nu? inca n-a murit nimeni de la asta.

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Nu stiu cat de toxic o fi..dar fiul meu n-a patit nimic de la gel. Cred ca sunt altele mai toxice. Inclusiv alimente. Eu o sa ii dau cu Dentinox si celui mic. Cand o fi cazul. Decat sa urle saracul, sa nu doarma si sa nu pape...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Eunice, sunt de partea ta.

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Si mie mi se pare foarte bun Dentinoxul, mult mai bun decat Calgelul si decat Oragelul american.
Hilde, si eu cred ca e de la dinti.

Mergi la inceput