Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Helenutza23 multumim pt informatie...as vrea sa ma duc joi dar imi iese rezultatul la listeria vineri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza mersi mult de informatie.Chiar ma interesa cand este de garda ca vreau sa merg la spital.




Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

fetele bafta la control!
blueeyes2003 ce bine iti sta cu semnatura! imi amintesc si eu de acum 30 sapt.. ce mandra eram de semnatura mea .. bine, ca si acum de altfel. va doresc numai bine!

34+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza mersi! Trebuie sa fii tare mandra ca mai ai putin si iti tii baietelul in brate! Noi mai avem cale lunga!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Ce fericita trebuie sa fii blueeyes2003 Imi aduc aminte cum eram eu cand am aflat ca sunt insarcinata...pluteam...Aceeasi senzatie am avut-o si o am si acum cand se misca..o mai cert eu cand se aseaza pe ficat dar...Bafta joi. Poate o sa ne intalnim pe acolo daca ma hotarasc sa merg fara rezultatul analizei...

Pt cele care au mai mult de 32-33 sapt...a inceput sa va cheme mai des la control? Cam la ce interval?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristianamat asa este sunt foarte fericita dar imi este si teama pentru ca am pierdut o sarcina,dar trebuie sa gandesc pozitiv si sa ma rog ca de data asta va fi bine!
Poate ne intalnim joi!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

blueeyes2003 trece repede, e tot ce pot sa iti spun! da, asa e, la tine e si teama de ce s-a intamplat si poate ca ti se va parea ca timpul trece mai greu. dar acum va fi bine, doctorul stie de problema si vei fi supravegheata cu atentie sporita. eu incerc sa imi stapanesc nerabdarea, nu de alta dar imi doresc sa il tin in burtik pana la termen . mi-e ca daca incep cu nerabdarea de acum, bb se gandeste sa imi implineasca dorinta .

cristianamat eu am fost ultima data pe 20 dec cand aveam 31+ si mi-a zis ca ne vedem peste o luna. asa ca eu cred ca spre sfarsitul saptamanii viit ma duc la control.


34+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

cristianamat,eu am fost pe 18 dec, si eram in 32 de sapt. ; la fel, mi-a zis ca ne vedem peste o luna.
Eu m-as duce joi, ca sunt nerabdatoare sa vad daca bebe s-a intors;
vreau sa evit cabinetul. Nu stiu daca ma intelege cineva sau nu, dar eu NU POT sa ma mai incalt singura, daramite sa stau intr-un picior sa imi dau nadragii jos, si apoi sa urc pe masoiul ala .
si cred ca s-ar uita lung daca as zice: pai, acuma, da-mi ghetele jos, ca eu nu pot!
PAna miercuri, trebuie sa ma hotarasc oricum.
Nu am fost niciodata la spital si ma gandesc, oare acolo cum ii dai banii?Asa, intr-un plic? poAte ii dau naibii fluturasul de salariu in loc de bani, sau vreo felicitare de prin geanta, ca ma cred in stare.
Si daca vad vreauna pe acolo care se vaita, cred ca ma apuca nasterea....mai bine ii zic la cabinet ca e greu cu dezbracatul, si asta este, ma ajuta sotul cat poate, ca doar el a vrut copil, si tot el a vrut si "maritare". K mi-am adus aminte ca mai avem nitzel si facem 2 anisori.

Hmm grea decizie.
M-am intins ca o pomana.
Va pup!


Shine 34

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Shine pai daca mergi la cabinet sigur nu scapi de tuseu ,asa ca mai bine mergi la spital si iti face doar eco,desi cred ca si la spital mai face uneori si tuseu,cel putin cand se apropie termenul,ca sa vada in ce stare este colul.
Stai linistita ca nu ai sa auzi tipete pentru ca sala de travaliu si de nasteri este in capatul celalat al holului.
Eu cand am fost sa-mi scoata firele la spital,i-am dat banii in plic.
Daca te hotarasti sa mergi la spital poate ne intalnim!




Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Asa Mirela, incurajeaza-ma!
adica pot sa nu scap de tuseu nici la spital.
Am facut consiliu de familie, si, date fiind argumentele, jumatatea a ales cabinetul.


Shine 35

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput