Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

e prea din scurt azi...sapt viitoare o sa il sun sa vad cand il gasesc...eu nu am reusit inca sa ajung la cantacuzino pt listeria dar sper sa ajung luni. Oricum rezultatele ies cam in zile, asa ca o sa merg la control si il sun dupa ce ies analizele doar in cazul in care sunt proaste pt o "portie" de antibiotic (sper sa nu mai fie cazul). A mai avut cineva listeria?
Pe mine ma "altoieste" pitica daca stau pe dreapta, e linistita doar cand dorm pe partea stanga. Oricum dormitul pe stanga cred ca explica intr-o oarecare masura durerile de cap din ultimele zile...

Daca afla cineva astazi cand este de garda sapt viitoare poate posteaza pe aici...Pupici mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Pitikot multumesc mult!
La controlul de 6 saptamani iti face si eco si tuseu,daca mergi la cabinet.Daca iti face si tuseu te apasa putin pe burta.Eco este intr-adevar imortanta pentru a vedea daca s-a cicatrizat bine uterul.
Sa ne spui cum a fost!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

stie cineva in ce consta tuseul dupa 30 sapt?Doare?Dupa ce ca de abia ne tinem sa nu facem pipi, tuseu ne mai trebuie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

cristianamat eu stiu! e, nu te doare si nici pipi nu o sa ii faci in mana dar e clar ca e neplacut... la fel de neplacut ca si pana acum. oricum bafta!
blueeyes2003 sapt viit ar trebui sa iti poate spune ceva concret. fa-ti programare mai pe la sfarsitul saptamanii ca sa fii totusi sigura. a, simptomele la mine au aparut usurel, usurel pe la 6-7 saptamani (adica gretzuri)... si nici acum nu am scapat de le, crede-ma este ceva de... nu credeam vreodata ca voi avea gretzuri toata sarcina...
Shine merci de lamuriri. eu dorm totusi pe dreapta, asa pot cel mai bine. in plus pe stanga ma suteaza asta mic... iar pe spate rar si decat in somn daca ma sucesc, dar asa, constient, nu...


33+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Helenutza23...merci. Mie nu mi-a mai facut tuseu pana acum. Mi-a facut nebuna aia la care am fost la 6 sapt...de la 8 sapt sunt la el si nu am avut parte de asa ceva...Pe mine chiar ma streseaza...sper sa fie primul si ultimul...O sa ma ducsapt viitoare cand e de garda si daca nu isi aduce aminte ii zic eu ca sa scap...

Aceeasi chestie patesc si eu cu bebe...cand dorm pe partea stanga, asa ca mai bine pe dreapta sau in fund (am observat ca mai sus am inversat dreapta cu stanga)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Helenutza mersi de lamuriri,asa cred ca am sa fac,merg saptamana viitoare.Ca simptome,in afara de oboseala si usoare ameteli vad ca nu am altceva.Si la prima sarcina am avut doar usoare greturi,care sigur au aparut mai tarziu.Imi inchipui ca-i tare neplacut sa ai greturi toata sarcina.
Va



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor voi v-ati facut analizele prin medicul de familie?
Eu prima data am mers la dl.dr. si mi-a dat sa fac analize la Medlife in val de 350 ron Cand am mers la med. de fam. mi-a dat si aceasta sa fac doar cele uzuale care sunt gratuite la LilMed,de unde apartin.Eu ma gandeam sa merg mai intai la Nayel sa-mi dea lista cu analize si apoi sa merg la med. de fam.,cu toate ca am mai multa incredere in cele facute la Medlife.Nu stiu cum sa fac!
Va



Mirela 5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

ce analize ti-a dat nayel?
la mine si cele platite de casa de asig si celelalte pe care le-am platit eu - vreo 3 mil si ceva (listeria, clamydia, citomegalovirus, rubeola si mai era una incepea cu "t"-o au pisicile dar acum am lapsus si nu imi amintesc...deh, hormonii ) mi le-a dat tot med de fam. eu de abia pe la 4 luni am ajuns la nayel. initial am fost la ion ionutz si el nu mi-a dat decat cateva, asa, in fuga mai mult. si de aia m-am dus la doctora mea de fam care tocmai nascuse si cu atat mai mult era in tema si mi le-a dat ea.
le-am facut pe toate la romar. eu zic ca cele uzuale, fara plata le poti face undeva gratis, dar cele cu plata, mai bine te duci la un laborator mai ca lumea decat romarul. nu stiu, eu am pata pusa pe romar


33+

Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mi-a dat analize de hematologie,Calciu ionic,TGP,Bilirubina directa,bilirubina totala,calciu seric total,creatinina serica,sideremie,TGO,magneziu,proteine totale,acid uric,uree serica,grup sangvin,Ac Anti-CMV IgM,Ac Anti-Toxoplasma IgM,Ac Anti-Lysteria,APTT,Fibrinogen,PT,sumar de urina,urocultura,HIV,VDRL,proteina C reactiva CRP.Toate astea mi le-a dat la prima sarcina cand am fost la el la 2 luni.Atunci mi se pareau multe dar am inteles ca sunt dintre cele mai importante.In schimb nu mi-a dat analize de secretie si PAP.Am inteles ca si astea sunt importante.La med. de familie am ajuns la 5 luni.
As vrea sa fac iar toate aceste analize si cred ca o sa le fac tot la Medlife,chiar daca le platesc pe toate.Sa vedem ce zice si el.Cred ca ajung saptamana viitoare.



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Mirela, si eu tot la LilMed am medicul de familie si am mers cu trimiterea de la Nayel si mi-a transcris-o medicul de familie. Nu am platit nimic pentru analize dar nu stiu exact ce am facut si ce nu. Cert e ca atunci cand am mers cu rezultatul la Nayel nu m-a intrebat nimic, deci nu cred ca lipsea ceva. Apoi al doilea set de analize l-am facut la sugestia dr. de la LilMed cu o luna inainte sa nasc.

Ce vroiam sa spun e ca e important sa iei cu tine la spital rezultatul analizelor - mie mi-a fost de folos cand mi-au administrat epidurala, nu m-au mai intepat sa-mi faca nu stiu ce teste.


Tina, mami de Patrick si Maya

Poze

Mergi la inceput