Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna!
Sandybel: Bine ai venit printre noi. Esti foarte aproape de termenul meu. La fel mi-a zis si mie cezariana 14-15 februarie. Depinde cand este de garda. Poate afla careva si ne anunta. Eu o sa aflu pe 6 febr. cand ma duc la cabinet. O sa incerc sa-ti trimit pe PM preturile, daca nu merge, da-mi o adresa de mail.
La servici ma mai duc cred ca pana atunci. Nu intrerup deloc, sunt economist si am 3 contracte, asa ca nu pot sa renunt la toate... O sa lucrez o perioada acasa, imi aduc actele acasa cu calculatoare cu tot. Sper sa ma descurc...
Am fost pe la cumparaturi, mi-am gasit in sfarsit o camasa de alaptat, ca tot am cautat si nu gaseam ceva sa-mi placa.
Shine: Ai dreptate, rau ca stam acasa, rau ca mergem la servici... nu ne mai convine nimic, gandurile o iau razna si ne gandim numai la ce ne asteapta si la bebici...
Si eu cand stau acasa in wekend nu-mi gasesc locul, daca stau in pat amortesc si ma dor oasele, asa la serviciu stau pe scaun la calculator, si imi este bine pana acum. Bine ca inca mai pot conduce, ca am de umblat de colo colo. Baiatelul meu nu vrea la gradinita decat cu mami, pana naste si pe urma vrea cu tati. Asa ca in fiecare dimineata merg la gradinita... si tot asa.


Dimalexia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Sandybel: Nu ti s-a activat PM, da-mi o adresa de mail si ti le trimit.
Cristiana: Se pare ca ai trecut prin momente groaznice... Sa sti ca suntem alaturi cu gandul de tine, sper sa uiti cat mai repede, de dragul fetitei tale si cand crezi tu ca poti, sa ne povestesti ce ai patit exact.
Iti doresc multa sanatate tie si fetitei tale, sa te bucuri de ea!
Do: Multumesc mult pt. raspuns.
Am auzit si eu de policlinica din Delfinului, In spatele la fostul ORANGE. Am si un nr. de telefon al unei dr.Carmen Barbu.
O sa merg sa ma interesez.

Dimalexia 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

V-ati culcat mamicilor?
Tot intru si nu e nimeni pe aici...
Noapte buna!

Dimalexia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

SHINE, DACA VREI O PROGRAMARE,PE DATA DE 31.IANUARIE , ORA 17, LA DR. IOSUP , POTI MERGE, PRT CA EU MA FACUT TOT LA DR. IOSUP ,LA POLISANO, ASA CA NU VOI MAI MERGE. PENTRU MAI MULTE DETALII ,CONTACTEAZA-MA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

MIRELA DE FAPT PENTRU TINE ERA MESAJUL, DAR AM SCRIS GRESIT NUMELE LUI SHINE.ITI CEDEZ PROGRAMAREA MEA LA DR IOSUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

mickyn, ma gandesc ca Mirelei numai la forum nu ii sta gandul,
o sa ii dau dimineata un mesaj sa te contacteze, daca nu vede ce ai scris pana atunci...

Shine 38

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

Va multumesc pentru raspuns, adresa mea de mail este: sandybellromania@yahoo.com , va rog nu ma uitati cu tarifele, si sa-mi pove si cum l-ai intrebat si cum ti-a raspuns, asa direct, mie mi-e cam jena!

Pe unde ai gasit camasa de alapta ca si eu am umblat dupa camasa de noapte mai mult decat dupa pantofii de mireasa, pana la urma am luat vreo 2 de la mama, eu nu prea suport camasile de noapte

Si eu mai conduc, dar parca nu mai sunt chiar asa atenta!

Fetelor, cu arsurile cum stati, eu le am din luna a 6-a si n-am scapat deloc, cica are par mult, daca iese chelios chiar ma oftic!

Acum mai nou m-au luat carceii la picioare, noaptea, am mai avut la inceputul sarcinii dar uitasem deja......

In legatura cu bagajul si eu tot bifez de cateva ziele,am pus si ce vrei si ce nu vrei, mama imi zice sa stau linistita ca mai imi aduc si ei cate ceva, ca nu tre sa iau toata casa.

Pentru cele ce faceti cezariana o sa aveti nevoie de un pahar cu pai, eu mi-am luat d-ala pentru copii ca n-am gasit altfel, am luat si niste paie la mine, mai multe ca m-am gandit ca oi avea "colege de suferinta " care n-au

Daca mai stiti ceva mai neobisnuit, nu astea normale, care ne trebuie mai ziceti-mi si mie

Va pup si va urez sa ajungem sanatoase la termen, si noi si piticii, apropos ce sex au bebeii vostrii ca in gasca mea sunt doar baietei si al meu tot baiat e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cristiana, astept cu nerabdare povestea ta.

Mirela, ai vesti?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

upa cum stiti miercuri am fost la control. Dupa eco m-a intrebat cum nasc si i-am spus ca a ramas ca stabilim atunci, asa ca a urmat controlul. M-a durut ingrozitor si i-am spus ca de dimineta am observat pete de sange pe hartia igienica. El a zis ca nu e nimic asa ca am plecat acasa. P drum dureri groaznice iar la 10-15 min dupa ce am ajuns a inceput hemorgia.In urmatoarele min de abia mai articulam cuvintele asa ca l-a sunat sotul meu si m-a dus la spital. Ajunsa acolo mi-a facut control, apoi m-a bagat la monitorizare, la eco si in final pe sotul meu l-a trimis acasa ca sunt stabila. La a inceput sa imi fie foarte rau si el sa se agite tare asa ca mi-am dat seama ca nu e ok si l-a sunat pe bogdan sa vina inapoi la spital. Cand a ajuns el si sorma mea deja eram iesita dn sala de operatie si tot etajul rasuna de urletele copilului nostru.
Tipa care mi-a facut anestezia generala, o babuta cam afurisita, se tot isteriza pe acolo ca ii tot spunea sa aiba grija ce face ca daca nu ma mai trezesc...acum cred ca era si ea sictirita si eu prea speriata, oricum cert e ca m-am trezit cand imi spunea cinea sa ma trezesc ca sa imi vad copilul. Bineinteles l-am vazut 2 zile mai tarziu dar o auzeam si asta era important.
Acum suntem acasa. Ea are 1800 si incepe sa devina din ce in ce mai mancacioasa spre fericirea mea. Sa dea D-zeu sa o tina pofta asta de mancare...
Oricum daca nu ar fi asa mica nu as mai fi atat de speriata dar ma gandesc ca daca a avut puterea sa lupte in primele zile o sa aiba si de acum incolo.

Diagnosticul a fost rupere de placenta cu sangerare si formare de hematom 320ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Doamne, cristianamat! cineva acolo sus va iubeste! ce ma bucur ca sunteti bine! Doamne ajuta! e micuta fetita... si v-au lasat deja sa plecati acasa? si ai grija de pui si de tine. cum o hranesti? cu laptic de la tine sau formula?...de curiozitate

37+

Mergi la inceput