Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Fetelor, sunt curioasa..a nascut cineva natural dupa o cezariana cu acest dr? Si daca da, la cat timp dupa operatia de cezariana?Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

ama_kaly eu am ramas insarcinata la 9 luni de la cezariana dar nu ma incumet sa nasc natural.Chiar sunt curioasa daca a nascut cineva cu Nayel,natural dupa cezariana.
Esti -dutza?



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ama, esti insarcinata iar?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

sora mea e la a 2-a sarcina. a nascut prima data cu ceza (cu alt medic, nu nayel)acum 2 ani si 9 luni. la sarcina asta, a 2-a, nayel i-a zis clar de la inceput: cezariana.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Buna fetelor.

Oanamada eu merg la dr. Nayel de aproape 2 ani, este normal sa fie cateodata mai absent la discutiile cu noi ca doar si el este tot om si cateodata poate este intr-o pasa mai proasta. Sa stii ca in tot acest timp de cand merg la el nu mi sa intamplat de 3 ori sa nu pot vorbi si intreba tot ce vroiam sa stiu si ce ma interesa pe mine. Intradevar eu prefer sa merg la cabinet, acolo mi se pare ca este mai relaxat si are si timp mai mult sa discute cu fiecare. Niciodata nu mi-a lasat impresia ca nu-l intereseaza ceea ce discutam din cotra incearca sa-ti ridice moralul si sa te incurajeze. Mirela stie prin ce am trecut eu in mare parte asa ca parerea mea este sa-l intelegem cand este in acele momente de ratacire.

Va doresc sarcini usoare in continuare si sa fiti fericite ca puteti avea un BB pe care sa-l iubiti.


la toate.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Akella, nu vreau sa-l fac si pe al 2-lea eu am facut cezariana si inainte de asta mai aveam o operatie de la o alta sarcina pierduta plus ca nu stiu daca mai merge inca o taietura peste cele doua

Martha & Darius
ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Corina ai fost ieri la spital? Cum a fost?
Martha nu am stiut ca ai mai avut o operatie inainte.La cat timp dupa,ai ramas insarcinata?
Shine
Va pe toate!




Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Dimalexia, ti-am trimis mail la adresa pe care ai lasat-o.

Blueeyes ai si tu un PM de la mine. Sper ca au ajuns cu bine.

Cosmogirl,Raluca22, asa cum spunea si Blueeyes, anestezista vine inainte de operatie sa te intrebe daca ai alergii si la ce si daca ai suferit sau suferi de anumite boli.
La mine lucrurile s-au petrecut in felul urmator :
La ora 7.30 eram in holul maternitatii de unde m-a luat asistenta sefa, Luminita Munteanu. Am fost dusa cu bagaj cu tot la salonul 15 , salon in care sunt pregatite mamicile ce urmeaza sa nasca prin cezariana. Tot aici sunt aduse si cele care nasc natural dar care nu au dilatatie mare ca sa fie instalate in sala de travaliu, si internate cateva gravide in luni mari care au probleme.
Intre timp sotul a mers cu cartea mea de identitate si cu adeverinta de la servici sa imi faca internarea, dupa care a adus fisa de internare la maternitate.
Dupa ce m-am schimbat, a aparut dl doctor, a zis ca voi intra prima in operatie (mai era o mamica, pacienta a altui medic, cea despre care v-am tot povestit) si mi-a spus ca va veni anestezista sa imi puna cateva intrebari. In timp ce o asteptam, a aparut asistenta care urma sa fie in sala de operatie (Cornelia) cu fisa mea –am intrebat o infirmiera cine e dupa ce a iesit din salon - , mi-a monitorizat bebele la aparatul din salon si a completat o fisa dupa ce mi-a pus tot felul de intrebari (ex : grupa sanguina eu/sot, rh, varsta, pb de sanatate, etc). Uneori aceasta « operatiune » e facuta de dna Munteanu, care insa nu intra in sala de operatie, ea doar completeaza fisa. Dupa aceea a aparut anestezista si m-a intrebat daca am alergie la ceva sau daca sufar de vreo boala de plamani si m-a atentionat ca va veni asitenta ei sa imi puna perfuzia si « sa ma descurc cu ea ». Atunci i-am dat si banii (ii aveam pregatiti in plicuri individuale). Nu a tercut mult si a venit asistenta anestezista, mi-a pus perfuzia si i-am dat si eu banutii 300 000 dar merita 500 000). Apoi a venit iar Cornelia sa imi puna si sonda dar am rugat-o sa o monteze dupa ce imi face anestezia (auzisem eu ca ustura rau ). A fost f dragutza, n-a zis nu. Tot atunci i-am dat si ei plicul pe care-l pregatisem de acasa.
Din sala de operatie nu-mi amintesc mare lucru, se presupune ca am fost treaza. Imi aduc aminte ca Nayel a inceput operatia cu un banc despre un tip care avea trei neveste : una era bucatreasa buna, alta…aici s-a rupt filmul..nu cred ca am adormit, stiu sigur ca ii vedeam ca prin ceata, auzeam ca vorbesc dar nu imi mai amintesc deloc ce spuneau. M-am dezmeticit un pic cand mi l-au aratat pe bebe, dupa care am cazut din nou « nesimtire ».
M-am trezit cand m-au asezat in pat la reanimare.
A doua zi am fost dusa in salonul 2 unde erau 4 paturi (cu telecomanda). Nu stiu sa existe rezerve individuale si nici n-am vazut alt salon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Mirela am fost marti la cabinet. A fost si el foarte suparat cand a auzit ca nici de data asta nu am reusit cu IA. Am facut echo si am ovulatie, daca nu se intampla nimic luna asta am hotarat sa fac HSG luna viitoare sa vedem daca nu este ceva in neregula cu trompele si sa iau o pauza de 2-3 luni fara tratament. Oricum merg lunar sa fac echo sa vad daca am ovulatie si fara tratament.




Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Corina iti tin pumnii sa reusesti sa ai un bebe cat mai curand!Ar fi asa frumos sa reusesti fara nici un tratament.Nu-ti pierde speranta!




Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput