Mi s-a rupt apa la 17 saptamani de sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Of, nu-mi vine sa cred ca mai exista un dram de speranta!
Va multumesc mult de tot, din suflet!

Lorenyy, fluturasul meu sta fara lichid deja de doua zile si maine va fi a treia zi. Probabil ca in cazul mamei tale s-a intervenit de urgenta. Multumesc mult de tot ca ai obtinut noi informatii si la fel ii multumesc si Siminei pemtru incurajare lui Ciuf pentru informatia utila de pe forum.

Stiu ca acum totul depinde de voia lui Dumnezeu.


Rachel (Nov.23,2005) Ina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Ina869,dar de ce doctorii nu te-au internat de urgenta????Maine de urgenta mergi la spital,tine-te cu mainile de balustrade,dar nu pleca pana nu ti se face totul...Pe ingeras il simti cum misca??Cat de mult lichid ai pierdut?Cat a mai ramas?Ti s-a spus ceva?Sper sa fii baut multe lichide,din cate mi-a spus mama,fluidul se reface destul de repede!!Astept vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ina, ti-am raspuns si la celalalt subiect, iti tin pumnii si ma rog la un miracol, e tare incurajator ce-ti zice loredana, Doamne sa fie un miracol acuma in pas de Craciun. cum spune si Loredana sint medici buni, tipa, nu te lasa, sigur vor face tot ce trebuie! mult curaj,

Flavia +15, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Ina de ce nu te-a oprit in spital pana cand se rezolva cumva ????
Iti tin pumnii,eu tot mai sper sa se poata reface,nu ma pricep,dar ceva trebuie sa se poata!! dar trebuie sa te tina in spital!!

uite,Lorenyy ne da o speranta,mamei sale i s-a intamplat la fel!! Sa dea dumnezu sa fie si la tine bine !

Inimioara inca ii bate,asa ca sperante mai sunt !!!

Eu am sa sper pana la capat ca vei veni inapoi cu vesti bune!

si ramai in spital orice ar fi !!!!! pana nu esti in afara oricarui periciol nu temisca de acolo!!!

draga mea,iti tin pumnii !!!


38s+3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Tot aud de chestia asta si ma intrebam care sunt cauzele ruperii premature a membranelor? Putem face ceva pentru a preveni ca acest lucru grav sa se intample?

Ina iti tin pumnii. Doamne ajuta sa fie totul OK si sa ne aduci vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Doamne ajuta!!!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Of Doamne Ina prin ce treci. Nu pot decat sa ma rog pt tine si sa sper ca ca bebele tau va fi bine.
Haideti fetelor sa aprindem o lumanare si sa ne rugam pt bebele Inei, sa ne indreptam gandurile inspre acel gemotoc, sa lupte sa o faca pe mami fericita.



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

INA DUMNEZEU SA VA AIBE IN PAZA!iti doresc din tot sufletul sa se remedieze situatia si sa-ti in brate copilasul sanatos!totusi nu-mi vine sa cred ca nu te-au oprit medicii la spital si te-au lasat sa pleci acasa.offff vad ca sunt nenorociti peste tot.

36,KEN(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadre spune:

Draga Ina,
sper sa vii cu vesti bune..eu stiu prin ce treci. am patit/o si eu la 16 saptamani...din pacte s/a intamplat in Romania si nu mi s/a dat nici o varianta decat intreruperea sarcinii. pentru mine era prima si nu il simteam...oricum era destul de mare ca sa stiu ca e acolo si mi s/a rupt sufletul in noaptea cand mi s/a dat pastila sa intru in travaliu. stiam ca e acolo si doctorii il omoara cu buna stiinta...doamne, si acum imi vine sa plang..si plang. Acum sunt in sapt 18+ si sper sa fie bine. Atunci nu faceam tratament, faceam efort mult, ma stresam pe la servici...acum stau calma, fac tratament, merg la controale regulate...si sper sa fie bine. Da Doamne... nu prea sunt eu credincioasa dar in momente din astea parca toti ne punem speranta in divinitate..
nu mi s/a dat nici un motiv pentru pierderea sarcinii..
iti tin pumnii, da/ne o speranta si spune/ne si tu ca se poate, asa cum a mai facut/o si Lorenyy. ne dai si noua speranta.
cand am citit ce mi/ai spus si ce raspunsuri a dat Lorenyy, mi/a venit sa ma dau cu capul de birou..acum as fi avut un copilas de doi ani impliniti..
iti sunt alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Ina, sper ca sunteti bine! va tin pumnii tie si bebelusului tau sa fiti bine! Doamne ajuta! sa ne tii la curent!



13+

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput