Nasuc infundat bebe 4 luni

Nasuc infundat bebe 4 luni | Autor: roxi_iri

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor,

Sunt noua inregistrata pe acest forum ,dar va citesc conversatiile inca din prima luna de sarcina.
Fetita mea, Bianca , s-a trezit dimineata cu nasucul infundat, fara febra , este vioaie a dormit cat de cat bine.Am vazut ca majoritatea mamicilor vorbesc despre imunostimulatoare,dar pentru copii de peste 1 an.Eu ce pot sa-i dau fetitei mele de 4 luni ,ceva natural?I-am pus zer fiziologic in nasuc si spray pe baza de apa marina.Mai exista picaturi pentru nas si altele pentru varsta aceasta?
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

pentru 4 luni, nu se recomada altceva. dar poti folosi sprayul cu apa de mare de foarte multe ori pe zi - 6, 7 ori. sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Da, exista! SINUPRET - sirop. Noi asa am scapat de nasuc infundat, la recomandarea medicului (Tea avea aproape trei luni).

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Pe langa masurile enumerate mai sus ar trebui sa verifici si umiditatea din camera in care doarme bebelusul. Sa nu fie aerul prea uscat.

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

pe langa spray marin : capsule Karvol si batista bebelusului de la farmacia 2na. super eficiente

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi_iri spune:

va multumesc pentru raspunsuri.am fost si am luat ce mi-ati recomandat.maine vedem cum mai este si mergem la doctor.
mama imi recomanda dupa cum facea cu noi cand eram mici cu foi de varza incalzita puse pe piept.stiti ceva despre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Eu la fetita mea am folosit solutie salina si dupa aia am aspirat cu pompita mucoasa nasala .A functionat ,dar asa cum spune si o mamica de aici trebuie controlat si umiditatea din camera copilului,este f. impotant .

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elavas spune:

Cand Rares a avut nasucul infundat la 2 luni si nimic altceva am scapat prin bai mai calde decat de obicei,cand s-a mai marit cu spray cu apa de mare Sterimer si BATISTA BEBELUSULUI care ne-a salvat de multe chinuri.
Rares Mihail(01.08.2006) si Mihnea Andrei(05.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_oo7 spune:

salut mamici
puiul meu are 4 luni si de la nastere nasucul lui e infundat in fiecare dimineata. eu ii pun ser fiziologic si uneori Mar, iar cand e mai grav ii pun si Karvol pe batista in patutz. avem si Batista Bebelusului (pompita ce se pune la aspiratorul casnic) si e intr-adevar f buna, o recomand cu caldura.pupici la bebici

Mergi la inceput