Ii miroase gurita!!

Ii miroase gurita!! | Autor: pisi_ella

Link direct la acest mesaj

Buna! Fetitei mele de 3 ani si 7 luni ii miroase urat gurita de vreo cateva zile. Sa fie giardia? Alte simptome nu are. CE mai poate sa fie?
O sa merg sa-i fac o coproparazitologie. Ea merge la gradi...ma gandesc sa nu fi luat de acolo ceva...
Va multumesc!

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

daca nu are carii si se spala de 2 ori pe zi pe dinti chiar si pe limba... poti sa ceri ceva teste pt probleme stomacale sau intestinale, digestive.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Poate sa mai miroasa si de la stomatita. Dar la stomatita apar si niste afte dureroase pe limbutza si apoi refuzul de a mai baga ceva in gura.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kdana spune:

la al meu baiat i miroase guritza cand e bolnav cand are o raceala sau il doare gatul .si efectiv pot sa spun ca e un simptom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Aaa, fetelor! Ea a fost racita! O raceala nasoala, a luat si antibiotic...dar de vreo saptamana nu mai are nimic! Gurita ii miroase de vreo 3 zile...Nu stiu daca are vreo legatura.
Nu cred ca are afte...chiar mananca bine acum. Cand a fost racita n-a prea mancat....si acum recupereaza!
Sa vad ce se mai intampla...

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si lui Robert al meu ii miroase gurita si am tot banuit ca are Giardia,dar la exudat i-a iesit ca are Candida.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

quote:
Originally posted by pisi_ella

Aaa, fetelor! Ea a fost racita! O raceala nasoala, a luat si antibiotic...dar de vreo saptamana nu mai are nimic! Gurita ii miroase de vreo 3 zile...Nu stiu daca are vreo legatura.
Nu cred ca are afte...chiar mananca bine acum. Cand a fost racita n-a prea mancat....si acum recupereaza!
Sa vad ce se mai intampla...



S-ar putea ca in urma antibioticelor sa fi dezvoltat o candida. E destul de frecvent.

Sau sa i se fi distrus flora intestinala si sa nu mai digere cum trebuie mancarea. I-ai dat ecoflorina sau Biotics baby pentru refacerea florei dupa tratamentul cu antibiotic ?


Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

I-am dat Biotics numai 5 zile, cat a durat tratamentul cu antibiotic. Poate ca ar fi trebuit sa-i dau mai mult? Merg azi sa cumpar Biotics, sa-i mai dau 5 zile. O fi din cauza asta? Ca nu i-am dat si dupa ce am terminat tratamentul? Lui Matei i-am dat 10 zile Biotics (si el a luat antibiotic, vreo 7 zile), dar facea diaree de vreo 5-6 ori pe zi de la el, s-a dat peste cap si de-aia i-am dat mai mult timp. Emma in schimb a reactionat bine la antibiotic, nu a avut tulburari digestive.
Mersi mult, asta voi face...o sa-i mai dau 5 pliculete de Biotics si vedem dup'aia.

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Eu am ajuns cu Alvarica pe la 3 dr. sa ii faca teste ca eram obsedata, cand spun obsedata vreau sa spun ca eram tot timpul cu nasul in gura lui sa vad daca ii mai mirose gurita!

A avut o perioda care eram speriata de cat de rau ii mirosea gurita...am cautat pe net si gasisem o gramada de raspunsuri...dar dr. mi-au spus ca sunt obsedata si sa als copilul ca nu are nimic...




POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiacrisp spune:

baieteluilui meu i-i mirosea gurita citeodata nu tot timpul, si am intrebat doctorii aici , care sa fie cauza...dentistul mi-a spus ca nu are carii doctorita lui pediatru mi-a spus ca este din cauza ca nu bea indeajuns lichide, apa in general...am vazut ca o mamica a scis ca atunci cind i-i miroase gurita copilului ei este semn ca este racit..intradevar poate fi semn ca micutii cind sint raciti nu prea au chef sa bea ...

baietelul meu nu prea bea el apa in general si cind i-i dadeam si insistam sa bea apa , mirosul disparea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

cauzele care ar putea duce la mirosul urit al guritei ar putea fi :sinuzita,igiena dentara ,faringita sau alergii de sezon

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput