Cam cat mai costa o nunta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

da, nu stiu ce sa zic ,m-am amuzat un pic la mesajul de mai sus , cand a precizat cu vinul , ca a luat de a baut tot poporul,super faza.Mi-am adus aminte ca si la sora mea au ramas si vin si tuica ca de a fost de toate pt toti, cine a vrut "wischi" a baut "wischi" si multe altele si asa s-au intors cu vinul si tuiculita inapoi.Stau si ma gandesc ca timp ar fii, dar avand in vedere ce repede trece , nu stii ce sa faci mai intai, azi faci planul de nunta restaurant si toate cele si maine iti bate nunta la usa, cam asa trece timpul,vorba voastra o sa o i-au usor si batraneste.Acum am marea problem de infruntat Restaurantul stiu ca este cam tarziu pt.el ,dar poate cu un pic de noroc voi mai gasii si eu vreun loc pe undeva.

Inca o data merci
Sarbatori Fericite !

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Noi am cheltuit la nunta aproape 8.000 E...de fapt cred ca un picut mai mult dar am pierdut din vedere maruntisurile.
Asta in conditiile in care nu mi-am refuzat absolut nimic si mi-am indeplinit orice fantezie si orice nebunie (spre disperarea sotului, desigur:))).
Am avut cadouri pt. invitati (CD-uri), huse, decoratii peste decoratii, baloane cu heliu la biserica, DJ + orchestra si boxe de concert, artificii de interior si de exterior si lista lucrurilor care nu erau absolut necesare ar putea continua.
Dupa cum v-am spus...toate pasarelele erau la mine in cap si le-am satisfacut pe toate.
In conditiile astea am scos la nunta doar cu 1.000 E mai mult.

Parerea mea e ca daca ne restrangeam la minimum puteam sa scoatem nunta si la 5-6 mii de euro, dar fara nici o extravaganta inclusa.

Aaaa...in banii astia am bagat toate costurile de la restaurant dar nu si verighete si bijuterii (pe astea le-am primit cadou de la nasi).

Cateva poze de la nunta,
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annnca spune:

Da,costa muuuult o nunta.
Nu stiu,eu nu vreau o nunta fastuoasa...si sigur o sa ies mai ieftin decat cele din Buc.Eu o voi face acasa,la Deva.
Nu cred ca ma va costa ff mult si va iesi asa cum imi doresc.
Totusi nu vreau sa ajung la 8000 de euro o nunta.Prefer ceva intre prieteni si rude..nu alaturi de oameni pe care de fapt nu as vrea sa ii am la nunta.
Inca nu stiu cat ma va costa totul.

Apropo,care din ele se platesc dupa nunta ??

Mergi la inceput