Burtiera dupa nastere sau nu?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Eu nu am purtat burtiera dupa nastere. E adevarat ca am avut burta ceva vreme, dar dupa ce mi-a permis cezariana sa fac abdomene am inceput sa lucrez muschii abdominali si deja burta mi-a scazut. Personal consider ca exercitiile pentru muschii abdominali sunt mult mai eficiente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

aventura eu cred ca daca ai pus multe kg in sarcina oricum vei avea burtica dupa nastere....si cu burtiera si fara n-ai ce-i face...tre sa slabesti+abdomene daca vrei sa nu ai burtica, pe langa astea intervine si factorul genetic, adica calitatea pielii, cat de elastica e sau nu, si daca isi revine dupa sarcina sau ramane intinsa si asa curge....
eu una nu am purtat nimic si la 2 ore dupa nastere mai aveam o mica umflatura(care era uterul in retragere). si a doua zi zici ca nici nu avusesem bebe in burtica.in cele 5 zile cat am stat in spital, nu stiu sa mai fi vazut una sau cel mult 2 mamici care erau fara burta. si colegele de salon zici ca erau gravide inca. chiar se minunau de mine cat de repede mi-am revenit fara burtica si nici epiziotomia nu ma durea tare.eu am facut gimnastica pt gravide si cred ca asta m-a ajutat f mult. si cum mai ziceau fetele daca pui burtiera muschii nu mai lucreaza, ca stau sustinuti bine merci. NATURAL e cel mai bine in orice privinta...parerea mea...

off topic asiza vad ca te apropi vertiginos de momentul cheie....iti urez nastere usoara si bebe sanatos

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by arleena

off topic asiza vad ca te apropi vertiginos de momentul cheie....iti urez nastere usoara si bebe sanatos

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea




Tot off topic : Arleena, multumesc pentru gandurile bune...maine ma duc caci sunt programata la cezariana!

Oana 39+ cu Denis Cristian
Disney bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Mai fetelor dar nu se poate sa porti burtiera si sa faci si abdomene cu ea pe tine? Ca eu cand mergeam la aerobic asa am vazut pe cateva proaspete mamici...Si eu ma gandesc serios la o burtiera...mai ales ca eu am avut si inainte un pic.

Alina30+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Eu sunt la prima nastere dar ma gandesc serios la ideea unei burtiere pentru ca nu vreau sa raman cu burtica. Sper sa nasc natural dar si daca voi face cezariana tot voi purta. Voi face si exercitii cand mi se va permite dar, intre timp...

Rebiana 24+

Mergi la inceput