Ptoza renala

Ptoza renala | Autor: prettysunshine

Link direct la acest mesaj

Saptamana trecuta am facut o ecografie abdominala si mi s-a spus ca am ptoza renala gr. II la rinichiul drept.M-a naucit cam mult vestea,plus celelalte vesti proaste pe care le-am primit de la medic,asa ca am uitat sa intreb daca mai pot face fitness in conditiile astea sau macar ce fel de sport mi-ar fi totusi permis?Daca stiti cumva ceva despre asta,v-as fi recunoscatoare daca mi-ati impartasi si mie.Am citit ca asa ceva apare la persoanele foarte slabe,insa eu nu sunt slaba.Ma intreb de la ce s-o fi intamplat.Plus ca nu mi-a zis decat sa port un brau,deci nu prea ar fi multe de facut.



Poze

One Stone is Enough to Break a Glass. One Sentence is Enough to Break a Heart.One Second is Enough to Fall in Love and One Misunderstanding is Sufficient to Break Friendship.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mie ptoza renala mi-a aparut dupa o cura de slabire cand am dat jos multe kilograme. Cel putin,asa mi-au explicat. Dar nu mi-au zis sa tin vreun regim de viata mai special. Fac sport, alerg, sar... si nu am nimic si nici nu am dat de un medic care sa ma atentioneze desi au vazut la eco.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput