STOMATOLOG-preturi

STOMATOLOG-preturi | Autor: MICKYN

Link direct la acest mesaj

De curand am fost cu fetita de 8 ani la stomatolog,iar acesta mi-a spus ca trebuie sa poarte aparat dentar.Dupa efectuarea radiografiei, a stabilit ca trebuie sa poarte aparat si sus si jos, iar cand am auzit pretul, am ramas interzisa:9 milioane pentru ambele aparate, cu mentiunea ca in timp pot fi schimbate ( cu alti bani, alta distractie). Nu stiu care sunt preturile in acest domeniu pentru copii, dar considerati si voi ca acesta suma este normala pentru aceste 2 aparate dentare?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Pai nu ai spus ce fel de aparate dentare ti-a recomandat... confectionate, ori de alea ce se monteaza pe fiecare dinte... Poti sa mai ceri pareri de la alti medici!
Sora mea a purtat acu 2 ani gen brackets (fix pe fiecare dinte in parte) iar, aparatul si montajul au fost 4 mil, iar fiecare sedinta de activara (o data pe luna) costa 400.000 lei... dar are dintii drepti! Frate-meu a purtat de ala clasic, care arata ca o proteza cu sarme... dar la el era problema cu un canin crescut mai sus ca la vampiras...bineinteles, rezolvat cu succes!
aaa... la sora-mea trebuia sa-i mai faca un aparat pt stabilizare... alti bani... insa ai mei au renuntat

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Stiam ca serviciile stomatologice pentru copii sunt gratuite.
Ortodontia nu intra tot la gratuitati?


Maria si Ilinca
La plimbare

********************
Ba nu slabesc deloc

Mergi la inceput