V-AU FOLOSIT CLARINOL, SPIRULINA,...?

V-AU FOLOSIT CLARINOL, SPIRULINA,...? | Autor: Rodica

Link direct la acest mesaj

Dragele mele colege de suferinta,

Citind diferite publicatii-reclama, despre cate in luna si in stele obtii daca inghiti Clarinol, Spirulina, Viaredin sau alte pastile de slabit , stau si ma intreb,
Ce sa iau? sa iau sau sa nu iau?
Voi a-ti folosit? V-au folosit? ....adica a-ti slabit de la ele, sau doar a-ti consumat niste bani degeaba?!!!

Stiu ca parerile sunt impartite, dar tot din experienta celor patiti invatam....
multumesc !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fata de restul Spirulina este buna si terapeutic, asa ca o poti lua. Da, taie pofta de mancare luata un timp mai indelungat.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

acum ceva ani (vreo 5) ma entuziasma foarte tare sa incerc orice pt slabit, ceaiuri pastile orice
si am incercat cateva din ele ( nici nu le mai stiu denumirea) dar nici una nu a avut efect
acum sunt ceva mai realista si incerc sa am un mod de viata sanatos
iar spirulina are efecte benefice asupra organismului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina2000 spune:

bani aruncati deageaba...unele sunt bune la organism insa pentru a slabii nici unele nu m-au ajutat, si cred ca le-am incercat deja pe toate...Am slabit pina la urma renuntind complet la paine si dulciuri, portii mai mici si mincat regulat fara sa sari peste mese. Success !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Singurul care m-a ajutat si ma ajuta (atunci cand reusesc sa-l mai tin ) este regimul Montignac. Iar dintre pastile Xenical a functionat cand eram mai plinuta (dupa prima sarcina), apoi, cand mai aveam de dat jos doar cateva kg, nu a mai mers.

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Spirulina nu. Am luat pt stimularea lactatiei... nu a stimulat-o. speram sa mai si slabesc in timp ce alaptam... n-am slabit.
Clarinolul da. Insa pe langa clarinol dieta severa si multa miscare, am dat jos relativ repede 20 de kg.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Nu prea am incredere in pastile si alte metode de slabit. Nici macar in diete . Singurul lucru pe care l am facut ( acum 2 ani, inainte sa raman gravida) a fost sa nu mananc paine si dulciuri. Am slabit 7 kg in 10 zile.
In timpul sarcinii am luat 30 kg, mancam pana ma dureau falcile de atata mestecat. In primele 3 luni am dat jos 20kg (fara regim )si am fost fericita ca mi a disparut pofta de mancare care ma tinea treaza si noaptea. Pe parcurs am mai dat 5 kg, iar acum am ajuns la 60. Cand o sa incep serviciul sunt convinsa ca mai dau jos 5, asa ca doamne ajuta sa ajung iar la 55. Oricum, lucrurile dinainte de a ramane gravida imi vin toate, cu exceptia catorva fuste care sunt stramte rau. Daca as incapea in ele, chiar as fi fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Clarinolul se da cu reteta sau fara? Cat costa?

Multumesc,

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Clarinolul se da fara reteta sau se poate comanda pe net. Dar eu am incercat si nu a avut nici un efect.

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

fara reteta, in jur de 360-400 mii.
Sau poti comanda si de pe site-ul Walmark.ro

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Multumesc fetelor,

Salutare LauraT!!! N-am mai vizitat de mult site-ul, imi face placere sa te reintalnesc!
Gabi_K ce dieta severa ai tinut? Clarinolul + sport ? Sau doar dieta +Clarinol au dat rezultate in cazul tau?

Fetelor, voi cand mai aveti timp de sport? Intre servici, cumparaturi, intinde/strange masa, lectii, spalat.....lista e luuunga, cand sa mai faci si sport?
Ma uitam la pozele din studentie, ce drumetii faceam, basket, aerobic.....si acum ....ma doare colo..colo...
Ma plang, ca nici nu pot sa alerg, din cauza unei glezne.
Eu am nevoie de un anturaj sportiv, singura acasa, chiar daca mi-as lua un aparat, mai mult de o luna n-as lucra la el- ma plictisesc. In plus rezultatele se obtin schimband/variind felul miscarii. Un profesor/ antrenor ar fi bun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....Si o menajera permanenta acasa..........

Mergi la inceput