costumas fulg de nea

costumas fulg de nea | Autor: caramel

Link direct la acest mesaj

la serbarea de Craciun de la gradinita, fetita mea va fi "fulg de nea" si nu stiu pe unde sa ma duc sa caut costumas de "fulg".Ajutati-ma sa gasesc si eu un costum de fulg de nea.Exclus sa-l confectionez eu pt. ca sunt antitalent.Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Se pare ca e o moda cu fulgii astia de nea... Si fiica-mea a fost in primul an de gradi si a primit de acolo o fusta (pe elastic!) si o bluza, albe amandoua..... Am cusut beteala la gat pe bluza, pe marginea de jos a fustei, si pe amandoua din loc in loc am pus ghemotoace de beteala.... Pe cap nelipsita beteala.... Si arata bine... Eu cred ca ii poti da/lua orice rochita alba (sau compleu, fusta si bluza) pe care aplici beteala... Eventual ii poti lua o cacilita care sa semene ca cele de blana (adica un fel de "castron" ), sau am mai vazut niste chestii (sa le zic peruci) care se pot pune pe capul copilului si pot fi albe sau argintii....
Sper sa te fi ajutat cat de cat.....

*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Cand baietelul meu cel mare era la gradinita si aveau roluri de fulgi de nea , fetitele erau imbracate cu un tricou sau bluzita alba si fustita alba , bordate cu un "sarpe" de blanita artificiala ( gasesti la mercerii in aceasta perioada) , la fel aveau si pe cap o "coronita " de blanita alba ( sau o cordeluta imbracata in blanita alba ), iar baietii se imbracau in pantalonii albi de la costumele populare ( avea gradinita) si o camasa alba , care se strangea in talie cu, adevarat , nelipsita beteala argintie , de asemenea cu beteala se punea o fundita la gat. Aveau , toti , in maini , pompoane albe din pungi albe taiate fasii( facute de catre parinti dupa indicatiile educatoarei-ceea ce a demonstrat ca unii parinti erau mai talentati decat altii) , si erau , intr-adevar , foarte draguti . Eu iti pot trimite , daca vrei , prin posta , pompoanele albe , ca le mai am , dar rochita , din pacate , , nu am avut pt. cine, ca la noi a fost cazul de , de 2 ori . Poate gasesti in comert o rochita alba , eleganta , pe care sa o poata folosi ulterior si in alte ocazii. Daca vrei pompoanele , scrie-mi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

si Lili a fost anul trecut tot fulg de nea, am imbracat-o intr-o rochita alba. Aici vazi cateva poze de la serbare, sunt si alti fulgi acolo:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Nu cred ca e reclama, Kidstyle.ro sau fabricademagie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Fulg de nea, usoara treaba. Iei o rochita din comert (neaparat alba) cosi beteala la guler, maneci si fusta si gata. Stati sa vedeti ca fiul meu este ingeras! Am muncit la aripi in doua zile cam 4 ore!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

Kidstyle.ro ! Cumparat costum de Alba ca Zapada super ok, comandat costum de ingeras. In ambele cazuri costul este in jur de 140 - 160 RON, nu mai stiu exact.

Rochia de Alba ca Zapada este exact ca in Disney , sper ca si costumul de ingeras sa fie OK.

Roxana&Ruxandra

http://community.webshots.com/user/aquariusrpro

Mergi la inceput