Crema buna pentru ochi

Crema buna pentru ochi | Autor: goldi

Link direct la acest mesaj

Una din bucuriile varstei de ...aaaaa ...peste 30 de primaveri, este ca ma trezesc de multe ori dimineata cu ochii umflati , desi dorm destul.
Recomandati-mi o crema sau un gel bun, care sa dreneze zona si sa o hraneasca.Comprese nu am timp si nici rabdare sa-mi pun.
Am avut unele tentative cosmetice, nu foarte scumpe, recunosc, fara succes.
Nu as vrea nici sa ma arunc cu 1 milion (cat e un gel de ochi la Clarins!) aiurea, doar de firma.
Ma ajutati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Crema de ingrijire a primelor riduri din jurul ochilor de la yves rocher. Am vazut-o cu doar 53,9 īntr-un catalog al lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

La Vichy au niste creme super bune,si pentru ochi si pentru fata.Si dau rezultate garantat.

Sorina&Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by Adrianai

Crema de ingrijire a primelor riduri din jurul ochilor de la yves rocher. Am vazut-o cu doar 53,9 īntr-un catalog al lor.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!




E foarte buna, am folosit-o si eu!
Si mai e o crema buna marca Green Mama - merita sa o incerci!

Tzuni

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Fetelor, nu vreau pentru riduri ci una decongestionanta si tonifianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Spuneti si pentru cearcane va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noėl spune:

Impotriva "ochilor umflati" nu cred ca e vorba de a folosi numai o crema, ci de o alimentatie adecvata precum si un somn "bun": 2 oore inaintea orei 0 scrie la carte! Macar pe la 11 sa adormi.

Eu inclin sa cred ca e ceva in alimentatie care face sa ai ochii umflatin dimineata. Mananci sarat? Sarea retine apa in corp si de aceea si ochii umflati.
Incearca sa excluzi la minim sarea si sa bei cat mai multe lichide. De preferabil apa!

incearca cateva zile, o saptamana! Sigur vei vedea o schimbare!
numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

pune seara 2 lingurite in congelator.
cind te trezesti, pune-le gen compresa.
s-ar putea sa fie ok asa. dar oricum, incearca sa "tratezi" problema din interior, ce ti-am spus eu este invers. un fel de "... la picior de lemn".

am avut problema asta mai demult, ani de zile la rind. acum sint ok. nu stiu de ce. citeodata ma mai trezesc cu toata fatza umflata, dar asta se intimpla daca dormn 12 ore. noroc ca nu prea am ocazia.

spor !

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Draga Goldi, aceeasi problema o am si eu, dar numai cand mananc tarziu si foarte sarat. Deci, atentie la sare!!!! Si bea mai multa apa!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Multumesc.
Mi-am luat o crema de la Vichy, si o sa va spun rezultatul.
Sarat nu mananc, apa nu beau, in schimb mananc multe fructe si am o diureza chiar prea accelerata.Am perioade cand sunt Ok, altele cand ma umflu.Cred ca este de vina si progesteronul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simply spune:

Cremele din gama Artistry dau rezultate foarte bune si sunt eficiente.

Mergi la inceput