Viroza ....numai scapam de ea!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamarchezi spune:

Va multumesc mult pentru sfaturi am rezolvat cu tusea celui mare dar azi abia m-am externat din spital cu cel mic de 5 luni .Are bronsolita acuta si am stat o saptamana in spital .A facut tratament cu Ampicilina, Cortizon si nebulizari . Acum am iesit dar tot nu este deplin vindecat tot i se mai infunda nasul si tuseste din cand in cand .Mai mergem de 2 ori pe zi la aerosoli dar nasul tot se infunda. Nu stiu ce sa fac .Noaptea il ajuta Carvol dar ziua numai cu Vibrocil reusim si ala nu-l pot pune tot timpul. Mai ia Cedax si Ambroxol...dar eu oricum sunt destul de pesimista . E trist abia mai rade si mananca proost. Nu stiu cum sa il refac complet

OANA si CRISTI

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Noua ne-a prescris dr. orl-ist, pe langa tratamentul cu antibiotic si Isoprinesine, un antiviral. Au trecut eja doua saptamani si n-a mai luat nimic, nici o viroza, ceea ce e mare lucru in gradinita. Pana atunci avusese trei viroze, de la inceputul lui gradi, ultima o otita virala care a tinut-o acasa 2 saptamani.
Acum ne rugam sa fie sanatoasa, macar pana la serbare, prima ei serbare la gradi.
Sfatul meu e sa nu dati pastile copiilor, fara avizul medicului.
Nadina


Mergi la inceput