NOOTROPILL - fiole pentru un copil pe moarte

NOOTROPILL - fiole pentru un copil pe moarte | Autor: Eleni

Link direct la acest mesaj

Am o cunostinta a carei fetita de 2 ani a inghitit Mr. Muscolo. I-a ars tot pe gat in jos, i-au fost scoase si inlocuite, dar acum depinde de aceste fiole de NOOTROPILL. Ma intereseaza doar varianta belgiana a acestora (cea romaneasca deja i-a fost administrata si nu a avut efect), si doar fiole.
Daca stiti pe cineva la farmacii/distributie de medicamente, ceva de genul acesta va rog sa intrebati si sa imi dati un raspuns. Fetita e internata la Grigore Alexandrescu si de acest NOOTROPILL ii atarna viata... E un medicament pentru activitate cerebrala, atat mi s-a spus. Daca gasiti undeva va rog sa ma anuntati. Parintii copilului il pot cumpara imediat, problema nu e financiara, ci nu il gasesc. Am gasit comprimate, dar nu ajuta.

Multumesc.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Am gasit acest anunt in Formula As, din pacate intr-un numar cam vechi, de anul trecut, nu cred a mai fi valabil

- Vand la pret convenabil NOOTROPILL 1200 mg (Piracetam), fabricat in Belgia, utilizat in ameliorarea functiilor creierului. Se ia numai cu aviz medical. Am disponibile trei cutii a 300 de pastile. MONICA MAISNER, tel. 01/211.37.56

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Elena, scrie si pe subiectul fetelor din Belgia, poate il cumpara cineva de la farmacie (daca se da fara reteta) si il trimite: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=88392

Imi pare foarte rau de cele intamplate...

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ligia - multumesc. Este insa vorba de comprimate in anunt, de pastile adica, ori noua ne trebuie fiole.
Cristina_C - multumesc, asa am sa fac. Timpul insa nu e in favoarea copilului si ma gandeam ca poate am vreo sansa in tara.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo2 spune:

Doamne, ce tragedie! Imi pare tare rau! Poate au pe www.farmaline.ro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Incearca si aici:
FARMACIA MONTERA ORTOPEDIA
Ldo. Manuel Plaza Caldeiro
28013 MADRID
Montera, 9 (Metro Sol)
tel: 91.521.33.27
91.521.58.90
e-mail: j.plaza.000@recol.es

Este o farmacie pe care am gasit-o in vacanta si care elibera medicamente pentru sistemul nervos fara reteta.
Sa ai bafta!


Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

incearca sa pui subiectul si la generale....cred ca l-ar vedea mai multi acolo.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:


Elena,
sor-mea lucreaza la o farmacie si mi-a spus ca are, dar comprimate. Ar incerca sa dea telefon la niste depozite, poate au in stoc ele, dar mai bine incercati voi sa sunati la farmaciile mai mari, gen Help Net, Doina, etc si sa intrebati, poate au.
Daca nu reusesti da-mi mail si te pun in legatura cu sora mea.
Multa sanatate fetitei, imi pare tare rau sa aud asa ceva



Mami de Codrin, Olguta si Cornelie mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Am gasit la http://goldpharma.com/index.php?show=search&search_srt=piracetam&affiliate=671438299 o farmacie online de unde se poate comanda Nootropill-solutie fara reteta.
Despre livrare: http://goldpharma.com/index.php?show=item&item=10853

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

In Romania nu ai cum sa gasesti Nootropil fiole (nu este inregistrata aceasta forma, deci nu se comercializeaza. In afara de forma romaneasca produse de Zentiva-sicomed pe care spui ca ati incercat-o, mai exista una ungureasca produsa de Egis Pharmaceuticals, se numeste Lucetam.
sunt singurele forme de piracetam injectabil pe care le poti gasi in Romania.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Multumesc mult pentru sugestii.
S-a luat legatura cu cei de la UCB Pharma sa vedem cat de repede pot intra parintii in posesia fiolelor.
O sa va anunt in cursul zilei daca au reusit sa faca ceva.
Multumesc tare mult inca o data pentru sprijin.

Mergi la inceput