cauterizare!!!!foarte important

cauterizare!!!!foarte important | Autor: acko

Link direct la acest mesaj

buna!!!
sunt o noua utilizatoare a acestui forum si va rog sa ma ajutati!!!!
am 21 de ani si am o rana pe col.trebuie sa fac 2 luni tratament cu niste ovule.prima luna am facut, iar acum va fi a doua luna dupa care va trebui sa merg la cauterizare, doar ca nu stiu daca va trebui sa merg luna asta imediat dupa ce termin tratamentul, sau luna viitoare imediat dupa ciclu.
va rog sa ma lamuriti!!!!va multumesc foarte mult!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Din cite imi amintesc eu (si sper sa nu gresesc!) trebuie sa mergi imediat dupa ce ti se termina ciclul, dar eu zic ca nu mai devreme sa termini tratamentul cu ovule!
Multa sanatate iti doresc!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

da un search ca mai sunt subiecte referitoate la cervicita!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Du-te dupa ciclu imediat,colul trebuie sa fie 'curat'(adica sa nu ai sangerari) o vreme dupa ce faci cauterizarea,de fapt cat mai mult timp,nu conteaza ca termini ovulele mai devreme.Probabil ca ti le-a dat ca sa indeparteze vreo eventuala infectie.Asa se da.

Dana Paul(6) Ana Maria(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cauterizarea se face imediat dupa ce ti se termina ciclul. Chiar daca dupa ce termini tratamentul mai ai cateva zile pana iti vine ciclul nu se poate programa atunci cauterizarea. Asteapta pana trece CM, pentru ca asa este, colul trebuie sa fie curat cat mai mult timp dupa cauterizare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput