Imi amorteste mana stanga ....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Calciu nu se ia in acelasi timp cu magneziu pentru ca fac competitie pe receptorii intestinali si nu se mai absoarbe cum trebuie calciul (pe scurt, le iei degeaba).
Corect se iau in cure alternative (de exemplu: 2 saptamani calciu apoi 2 saptamani magneziu si iar 2 saptamani calciu) primavara si toamna.

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

quote:
Originally posted by melinav

quote:
Originally posted by Sorina-Alexa


O intrebare:stiti cumva,bolile de inima se mostenesc,si daca da in proportie de cat la suta.



Nu sunt medic, dar traditia familiei mele spune ca da, se mostenesc. De ex, daca iau linia materna: bunica mamei mele, suferea cu inima, tatal mamei mele de asemenea (de altfel a si murit facand infart in somn), mama mea are probleme cu inima .


Viata e ca o amenda, o platesti intr-o singura rata, mai lunga sau mai scurta.



De asta mi-e si mie frica,sa nu mostenesc vreo boala de inima.Analizand si eu arborele fam.,bunicii din partea tatalui au suferit si murit de inima,tata de asemenea,la fel si 2 matusi.
La mine amortirea mainii este insotita si de apasari si dureri puternice in zona pieptului.
Eu sper,totusi,sa fie doar o lipsa de vitamine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Buna fetelor!Citind problemele pe care le aveti,m-am intristat si am intrebat pe cineva cu cunostiinte si iata ce raspuns mi s-a dat:Probabil ca mana stanga este cea pe care te culci mai des noaptea.Toxinele din organism se aduna in timpul noptii, pe partea pe care dormi cel mai mult..Dar Atentie:Este doar un punct de vedere!Un control nu strica niciodata!Dar oricum..nu are nici o legatura cu lipsa de vitamine..Boala de Inima ...DA este Genetica..se mosteneste..DAR:Printr-un regim alimentar adecvat ,printr-o curatire substantiala,a sistemului circulator,{venele} simptomele NU mai apar,in tot restul vietii chiar daca problema in sine exista.Desi cauza va ramane in continuare efectele Dispar!Va doresc multa sanatate..Dumnezeu face minuni si in cazul bolii..Incredeti-va!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

da, sheannamp,ai dreptate.
am sa completez doar ca, deficienta de magneziu se corecteaza
inaintea celei de calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Si unde exact in mana se aduna toxinele?
In palma sau pe dosul ei, sau cumva la nivelul antebratului!!!!!

Ar fi foarte bine daca ce spui tu mamy ar fi real. Din pacate nu este asa de simplu.

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Si unde exact in mana se aduna toxinele?
In palma sau pe dosul ei, sau cumva la nivelul antebratului!!!!!

Ar fi foarte bine daca ce spui tu mamy ar fi real. Din pacate nu este asa de simplu [quote]
Esti cumva doctora ca sa stiu...mai studiaza te rog..ex:"o singura sansa" cartea lui Stelian Fulga ai citit-o?? de Vanga ai auzit??De regretatul Ing.Dr.Valeriu Popa ai auzit??vad ca te rezumi la a inghiti niste calciu si alte chestii..care se pot compensa si extragandu-le din Natural..Mai discutam daca vrei pe tema asta..Poate vrei sa inveti mai multe..Sanatate multa!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Amorteli sau "furnicaturi" in maini sau degete pot sa apara si de la o lipsa (insuficienta) a vitaminei B12.
Cauzele isuficientei de vit. B12:
-alimentatie vegetariana
- gastrita autoimuna (se impiedica absorbtia vitaminei B12 la nivelul stomacului)

Alte caze alte amortirilor pot fi de natura neurologica.


Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Off topic: Da, mamy sunt medic.
Cei 10 ani de studii pe care ii am in spate imi permit sa emit opinii pertinente in aceasta privinta.
Si cu toate astea nu ma duc sa invat arhitectii cum sa construiasca si nici inginerii cum sa-si faca proiectele.
Din cauza falsilor vindecatori multa lume a ajuns prea tarziu la cei care puteau cu adevarat sa ii ajute (medici cu patalama) sau nu au mai ajuns deloc.
Regulamentul acestui forum nu-mi permite sa comentez mai mult dar poate ca ar trebui sa fie cineva care sa controleze si gramada de aberatii care intoxica persoanele de buna credinta ce vin sa ceara ajutorul aici (sunt sigura ca exista moderatori medici care pot lua atitudine in aceasta privinta).




Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Draga sheannamp...cu tot respectul..ca nu pot contrazice o doctora de statura ta,vin sa t5e anunt ca cei pe care tocmai i-am enumerat nu sunt dintre falsii vindecatori...din contra..au salvat multe vieti..printre care si a tatalui meu ,caruia acum 15 ani i se pusese diagnosticul de leucemie si i-au mai dat de la Fundeni 1 an de viata.intalnindu-l pe Ing.Valeriu Popa si tinand cu vointa un tratament naturist printre care si un post negru de 57 zile ,sa dus inapoi la dr. de la Fundeni dupa 1 an de zile si dr. l-a intrebat cum de nu a murit..nu imi permite spatiul si timpul sa iti povestesc mai multe..asa ca nu incerca sa contrazici..doctorii ca tine, nu fac altceva decat sa prescrie niste medicamente care Stopeaza boala sau o amelioreaza ptr. o vreme..si in cazul asta as putea sa iti dau n... exemple dar ma opresc aici..iar in legatura cu ajutorul??l-am cerut eu cumva?ca din fericire sunt Sanatoasa Tun!? Respectul meu si salutari de numai bine D-NA dR!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

sheannamp, nu mai te consuma degeaba.
important ca ai vrut sa ajuti pe cineva cu informatii.
si eu sunt medic, iar sotul e neurochirurg, asa ca...
mi s-a intamplat pe forum sa le raspund unora (vezi topic cu candida) si de abia dupa alte 10 raspunsuri sa inteleaga ceva sau altele pur si simplu sa repete afirmatiile mele...
oricum intram aici ca sa ne ajutam. e un schimb de informatie.
si noi stim bine ca oriunde sunt si uscaturi, chiar si in bransa noastra...

mamy_taty, uite, eu fac si farmacia acum, si anumite lucruri se leaga in legatura cu fitoterapia, dar numai cateva...


Mergi la inceput