De cate ori au luat copiii antibiotice?

De cate ori au luat copiii antibiotice? | Autor: Cristina_C

Link direct la acest mesaj

De cand sunt pe lume, sau macar anul asta - ca tot se termina (anul)

Robert a luat de 5 ori anul asta! (deci intre 3 si 4 ani) - de fiecare data pentru amigdalita si o data si pentru otita. De mentionat ca a inceput si gradinita in primavara.

In primul an de viata n-a luat niciodata, de la 1 an la 2 ani a luat de 2 ori si de la 2 ani la 3 ani o singura data. Deci, in total a luat de 8 ori in 4 ani. E mult, putin, la voi cum este?





Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Marie are 4,8 ani si a luat antibiotice de 2 ori:
-prima oara avea 2,9 ani si a avut...nu stiu ce!Nu m-am lamurit nici pina acum daca a fost scarlatina sau doar febra de 3 zile.

-a doua oara avea 3,9ani.Prima raceala in primul an de gradinita.Febra mare 4 zile si dr a decis ca probabil infectia virala e pe cale sa se complice cu una bacteriana asa ca a ales sa-i prescrie antibiotic.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Cristina are 2,5 ani si a luat o singura data asta-vara pentru adenoidita acuta (sper ca am scris corect denumirea).

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze mai noi
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Pana la 2,5 ani a luat de doua ori.Prima oara la un an jumate pentru o bronsita complicata si a doua oara la doi ani si 3 luni pentru infectie urinara.


Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Robert face 3 ani pe 22 dec. Pana acum nu a luat niciodata antibiotic si asta poate si datorita noua si a pediatrei lui particulare. Daca ar fi fost dupa altii... ni s-au prescris de cateva ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Din astea 8 ori de 2 ori am avut dubii c-ar trebui antibiotic, in rest, din pacate cred ca era necesar.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

eu sincera sa fiu nu imi aduc bineaminte de cate ori a luat piticul meu antibiotic! ca de cand l-am nascut mi-a stat aproape 2 sapt. numai pe antibiotic si de atunci pana acum sa tot fi luat de 10 alte x !

Elena37+
POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi am luat pana acum, 2,3 ani, de 5 x cred, pt amigdalite. Si cred ca vom mai lua de cateva ori ... ultima data asa ne-am intors de la mare cu puroi in gat si tot ce inseamna asta la noi ... Deci nu stiu ce sa fac sa nu o mai patim.

Sanatate tuturor !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Fericitelor...! Eu am 2 copii: unul de 4 ani(azi), iar celalalt 2,9 ani. M-ati facut f curioasa, asa ca am numarat retetele - sunt 35 - . Au mai primit antibiotic si fara reteta, de la medicul de familie! Mai toate antibioticele au fost pt. a tratare laringite, bronsite, pneumonii, etc. Numai vreo 3 sunt pt altceva!
Important e ca de 4 luni nu am luat nici un fel de antibiotic! Thank's GOD!

Povestea noastra: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81168

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OrbuGabi spune:

Martin are 1 an si 2 luni si a luat antibiotic de 12 ori pana acum.De Alice nu pot sa imi dau seama de cate ori a luat pana acum dar sigur a luat si ea de vreo 20 de ori si are aproape 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

radu are 1 an si o luna si nu a luat niciodata antibiotic.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput