Otita la 2 ani

Otita la 2 ani | Autor: auras_80

Link direct la acest mesaj

Am scapat de o raceala urata spre fericirea noastra fara antibiotic dar se pare ca acum avem alta belea: OTITA MEDIE ACUTA.

Vreau sa va intreb daca este nevoie sau nu de antibiotic, cum v-ati tratat piticii, cum au evoluat si daca a mai recidivat boala.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

auras - multa sanatate!
stef a facut otita tot dupa o raceala urata. prima oara a luat antibiotic (facuse si febra) si avea dureri mari de ureche. a 2-a oara, dr ne-a recomandat sa-i dam doar panadol si picaturi pentru urechi (otocalm).dr orl ne-a spus ca a facut otita din cauza polipilor...asa ca in primavara l-am operat. de atunci n-am mai avut probleme.
asa ca...mergi la orl si vezi ce zice.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Si ale mele au facut otita de vreo 2-3 ori pina acum! De fiecare data am fost la orl-ist si ne-a dat tratament in functie de cit de grav era. La cea mare, care a avut o otita urita-urita, purulenta, i-a dat antibiotic puternic si in fiecare zi mergeam la control. Am avut noroc ca s-a retras infectia, caci altfel trebuia s-o taie. Cea mica in schimb, mi-aduc aminte ca i-a dat o data doar picaturi cu antibiotic slab.Nu am mai revenit la control, ca nu a mai fost cazul.
In orice caz, ar fi bine sa mergi cu copilul sa-l vada un doctor.

Life is short...and before you know it your feeling old!


My lady Di & Aly
www.dropshots.com/dialnyko" target="_blank">Filmulete
Filme noi

Mergi la inceput