"Eliza, te-ai facut mare!"

"Eliza, te-ai facut mare!" | Autor: aniast72

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

Hmmmm... ce-o fi asa de impresionant in faptul ca o mama isi duce copilul la cresa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Chiar daca cunosc destule remerci negative la adresa d-nei Iliescu..eu o admir ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by Grace

O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...



Grace, mie mi s-a parut impresionant avand in vedere varsta mamei si cat de mediatizat a fost subiectul in Romania apoi nimeni nu mai stia nimic de copilul respectiv. Dar daca tie nu ti se pare impresionant si ai tras concluzia asta, nu-ti face probleme. Probabil n-ai fost la curent cu evenimentele din Romania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si este dulcica foc fetita.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

quote:
aniast72

--------------------------------------------------------------------------------

Grace, mie mi s-a parut impresionant avand in vedere varsta mamei si cat de mediatizat a fost subiectul in Romania apoi nimeni nu mai stia nimic de copilul respectiv. Dar daca tie nu ti se pare impresionant, nu-ti face probleme. Probabil n-ai fost la curent cu evenimentele din Romania...



Oh, ba da am fost la curent cu acel eveniment, numai ca nici atunci n-am fost prea impresionata (asa's eu mai greu de impresionat ), ba chiar acum o luna cind am fost in Ro am urmarit o emisune la TV in care protagonistele principale erau doamna Adriana Iliescu si copila ei Eliza, si unde un public numeros a putut urmari pe viu cum o doamna in virsta are un copil mic, si ce sa vezi era un copil normal si culmea, vesel . Personal, cred ca toata aceasta mediatizare a acestui caz nu este de bun augur pt. copil, o expun pe Eliza ca o curiozitate a naturii, un inedit in viata noastra comuna si lipsita de suspans , si cred ca acest lucru ii va afecta psihicul ceva mai tirziu, cind ea va pricepe cu adevarat ce se intimpla. Nu am nimic cu aceasta doamna, nu m-a impresionat gestul ei ca a dat nastere unui copil la o virsta cind altii isi aleg un animalut drept companie, nu m-a impresionat nici din punct de vedere medical aceasta performanta, as fi preferat sa existe in alti parametrii, in fine, un copil e un copil indiferent de modul in care a venit pe lume, e complet nevinovat pt. ca nimeni nu l-a intrebat daca vrea sa se nasca sau nu, insa partile care au participat la luarea deciziei nasterii unui copil ar trebui sa fie complet responsabili si de viata ce a luat fiinta prin oferirea unui climat normal de viata care sa nu tulbure cresterea si educatia copilului. Parerea mea, nu vreau sa isc discutii (desi n-ar fi rau ca ma cam plictisesc ), cred ca m-ai inteles si sper ca nu te-am suparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Uite asa am aflat ca " Extrem de energetica, Eliza .."

Fiind vorba de un copil, e, probabil, energica...energetice sunt alte chestii:ENERGÉTIC, -Ă, energetici, -ce, adj., s.f. 1. Adj. Privitor la producerea și la folosirea diferitelor forme de energie. #9674; Sistem energetic = ansamblu de instalații organizat unitar în scopul producerii, transmisiunii și distribuției energiei electromagnetice pe un anumit teritoriu.

De unde se vede calitatea "jurnalistei" care a scris un articol parca mirandu-se ca acest copil e normal...

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

mi se pare aiurea si expresia "mama record".ca sa nu mai zic acum ca mame record sunt cu duiumul,numai pe forumul asta cunosc cateva zeci,sute chiar.

Intr-o lume ideala tata e acasa, vinul e bun si limpede, nu a plouat si n-a dat bruma...(Oana Prisecaru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

mama record? pai record la ce?
chiar ca jurnalistul este un pic pe dinafara...


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davia spune:

Mama record la varsta . A intrat in cartea recordurilor dupa cum stiti. Dar sincer ,ma gandeam oare ce viitor o asteapta pe micuta Eliza? Nu cred ca mama o mai duce mult ca e batrana .........e deoseama cu bunica mea . Cine va avea grija de feita dupa moartea mamei? Oare ea s-a gandit la asta cad a facut acest copil? Eu nu cred. Oricum Eliza este o scumpete de copil e tare dulce . Multa sanatate mamei si viata lunga sa poata sa se bucure de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Mi-as dori sa citesc un articol asemanator peste 16 ani care sa aiba titlul:" Eliza a devenit majora" iar ca continut emotiile mamei care participa la festivitatea de ultimul clopotel al fiicei.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput